Trwa ładowanie...
d3l651q
"Ekipa Chrumasa" zachęca dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Obejrzyj 5. odcinek edukacyjnej kreskówki [WIDEO]

"Ekipa Chrumasa" zachęca dzieci do jedzenia owoców i warzyw. Obejrzyj 5. odcinek edukacyjnej kreskówki [WIDEO]

Chrumas – energiczny fan sportu, powolny maruda Uchol i wzorowa uczennica Meee to główni bohaterowie najnowszego serialu animowanego. Film jest kluczowym elementem kampanii promującej program "Owoce i warzywa w szkole". W zabawny sposób pokazuje obecność programu w życiu szkoły i zachęca dzieci oraz ich rodziców do zdrowego odżywiania.
Share
d3l651q

Unijny program prowadzony od 2009 roku objął zasięgiem niemal 90 proc. placówek – 1 329 313 uczniów zerówek oraz klas I–III szkół podstawowych. Samo dostarczanie owoców i warzyw do szkół jest ważnym, ale nie jedynym aspektem projektu. Głównym celem jest budowanie świadomości na temat znaczenia zdrowej diety.

W tym roku centralnym elementem kampanii jest serial animowany w reżyserii Tomasza Karelusa "Ekipa Chrumasa", którego bohaterami są: świnka Chrumas (Jarosław Boberek), królik Uchol (Mirosłw Zbrojewicz), koza Meee (Julia Kamińska) i Strach na Wróble – muzyczny narrator (Włodek Paprodziad Dembowski). Serial składa się z pięciu kilkuminutowych odcinków, opowiadających m.in. o roli rodziców w programie, pochodzeniu owoców i warzyw, obecności programu w szkole oraz wpływie wczesnej edukacji na przyszłe wybory dzieci w zakresie żywienia.

d3l651q

- Rok temu, po raz pierwszy w historii programu, zdecydowaliśmy się skierować działania promocyjne do rodziców. Piosenka "Czy rodzice wszyscy wiedzą?" okazała się niezwykle skuteczna – rodzice zaczęli szukać informacji nt. programu w Internecie, a kampania zajęła czwarte miejsce w rankingu kampanii poświęconych zdrowemu stylowi życia – mówi Paweł Kocon, dyrektor Biura Rozwoju Rynku Agencji Rynku Rolnego – W tym roku postanowiliśmy kontynuować działania. Serial to mądra animacja, spełniająca funkcje edukacyjne, jednocześnie utrzymana w lekkiej i rozrywkowej formule. Świetny scenariusz oraz doskonała gra doświadczonych aktorów sprawia, że historia jest wciągająca dla dzieci i zabawna dla ich rodziców. Każdy odcinek może być pretekstem do rozmowy z dzieckiem na temat omawianego w nim tematu – dodaje.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Do udziału w kampanii zaproszeni zostali aktorzy znani z dubbingowanych przez nich filmów dla dzieci: Julia Kamińska, Mirosław Zbrojewicz oraz Jarosław Boberek. - Wychodzę z założenia, że jeśli coś promować, to szczerze i z przekonaniem, więc kiedy dostałam propozycję wzięcia udziału w akcji, bardzo się ucieszyłam. Tak się składa, że warzywa i owoce stanowią podstawę mojego jadłospisu, staram się też prowadzić zdrowy tryb życia – mówi Julia Kamińska. Jarosław Boberek także chętnie podjął owocowo-warzywne wyzwanie – Zawsze lubiłem pochrupać sobie jabłko czy marchewkę. Oczywiście, dobrze byłoby zarazić tym chrupaniem innych, a zwłaszcza dzieci, bo to smaczne, bo to zdrowe. Dlatego twórcy kampanii nie musieli używać kija – wystarczyła marchewka – żeby namówić mnie do współpracy.

*Wszystkie odcinki serialu "Ekipa Chrumasa" systematycznie publikowane będą na stronie www.ekipachrumasa.pl oraz na kanale "Owoce i warzywa w szkole” na YouTube. *

d3l651q

Podziel się opinią

Share
d3l651q
d3l651q