Trwa ładowanie...

Gal Gadot pokazała zdjęcie dziadka w obozowym pasiaku. "Straciłeś całą rodzinę"

Gal Gadot kilka razy w roku upamiętnia członków rodziny, którzy zginęli podczas Holocaustu. Aktorka wspomina ukochanego dziadka, który przeżył piekło obozów.

Gal Gadot pokazała zdjęcie dziadka w obozowym pasiaku. "Straciłeś całą rodzinę"Źródło: Getty Images
dumwfu1
dumwfu1

Gal Gadot to gwiazda "Wonder Woman" i wielu kasowych, kinowych hitów. O tym, że jest ostatnio wyjątkowo popularna, nie trzeba chyba w ogóle wspominać. Aktorka wykorzystuje jednak zainteresowanie sobą, by zwrócić uwagę ludzi na ważne sprawy. Opowiada m.in. o tym, przez co przeszły miliony osób podczas Holocaustu - w tym jej dziadek.

Zobacz: Amerykanka wspiera ocalałych z Holokaustu

Gal opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie dziadka. Abraham Weiss zmarł kilka lat temu, a gwiazda co roku wspomina, jak bardzo był dla niej ważny.

dumwfu1

"To mój kochany dziadek, ma na sobie obozowy pasiak, który był zmuszony nosić jako nastolatek podczas Holocaustu w Auschwitz. Stracił całą rodzinę, bo byli 'złej rasy', a sam cudem uniknął śmierci i to 9 razy" - napisała.

"Tęsknię za tobą, Saba. Bardzo. Twoje dziedzictwo zawsze będzie z nami... Twoja miłość do życia i ludzi. Twoja zdolność do przebaczania i odnajdywania dobra we wszystkim. Byłeś niesamowity i brakuje nam ciebie" - dodała na koniec poruszającego wpisu.

Gal już wcześniej mówiła i pisała o dziadku. Wspomina go co roku, 27 stycznia, czyli w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

Warto przypomnieć, że Gal wcieli się w rolę Ireny Sendlerowej. O tym, że w Hollywood powstaje film o polskiej bohaterce, pisaliśmy jesienią 2019 r. Gal ma być takie producentką obrazu.

dumwfu1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dumwfu1