Trwa ładowanie...
dcvbq3o

''Goonies'': Nie żyje Mary Ellen Trainor. Aktorka miała 62 lata

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Goonies'': Nie żyje Mary Ellen Trainor. Aktorka miała 62 lata
(mat. dystrybutora)
dcvbq3o

Nie żyje *Mary Ellen Trainor, aktorka znana z takich filmów jak „Zabójcza broń” czy „Goonies”. Śmierć 62-letniej artystki potwierdziła prezes Lucasfilm i długoletnia przyjaciółka zmarłej, Kathleen Kennedy.*

Mary Ellen Trainor zmarła 20 maja tego roku w swoim domu, w kalifornijskim Montecito, jednak informacja w amerykańskich mediach pojawiła się dopiero teraz. Jako przyczynę śmierci The Hollywood Reporter podaje raka trzustki. Ostatni raz aktorka pojawiała się na ekranie w 2008 roku w filmie telewizyjnym „McBridge: Requiem”.

Przed kamerą zadebiutowała w serialu „Zdrówko”. Potem przyszły role w największych hitach lat 80., takich jak „Miłość, szmaragd i krokodyl”, „Goonies”, „Zabójcza broń”, „Szklana pułapka”, „Pogromcy duchów 2” czy „Powrót do przyszłości 2”. W latach 90. aktorka zagrała m.in. w „Kongo” oraz „Forrest Gump”. W sumie pojawiła się 46 filmach i serialach.

(Mary Ellen Trainor i Bill Murray w filmie "Scrooged" z 1988 r./ fot. mat. dystrybutora)

W latach 1980-2000 była żoną słynnego reżysera Roberta Zemeckisa. Rozpad małżeństwa przypieczętował rozwód. Mary Ellen Trainor była również znana ze swojej działalności dobroczynnej. Osierociła syna Alexandra.

dcvbq3o

Podziel się opinią

Share
dcvbq3o
dcvbq3o