Trwa ładowanie...
d1yv92e

Marianne i Leonard – historia wyjątkowej miłości. Film wkrótce trafi do kin

7 lutego na ekrany kin wejdzie film dokumentalny "Marianne i Leonard: Słowa miłości”. Jest to piękna i dramatyczna historia miłości Leonarda Cohena i jego muzy Marianne Ihlen. Leonard i Marianne poznali się w 1960 r. na idyllicznej greckiej wyspie Hydra, w miejscu do którego zjeżdżali artyści z całego świata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie sądzili, że jedno spotkanie zmieni ich życie
Nie sądzili, że jedno spotkanie zmieni ich życie (Materiały prasowe)
d1yv92e

Tutaj młody Cohen zmagał się z marzeniami o zostaniu pisarzem, a Marianne próbowała dojść do siebie po nieudanym małżeństwie. Dokument pokazuje początki ich związku oraz to jak zmieniła się ich miłość, gdy Cohen odniósł muzyczny sukces.

Zobacz wideo:

Reżyserem filmu jest Nick Broomfield uznawany za legendę brytyjskiego dokumentu. Ma na swoim koncie takie filmy jak "Whitney: Can I Be Me" czy "Kurt & Courtney”. To właśnie na Hydrze w 1968 r., wówczas 20 letni Nick Broomfield poznał Marianne Ihlen. Marianne pokazała mu muzykę Leonarda Cohena i zachęciła do stworzenia pierwszego filmu:

d1yv92e

"Gdy jako dwudziestolatek odwiedziłem grecką wyspę Hydra, byłem raczej zagubiony i nastawiony głównie na poszukiwanie przygód i rozrywki. Miałem wielkie szczęście poznać Marianne – kochankę Leonarda Cohena – która pośród innych rzeczy przekonała mnie do stworzenia mojego pierwszego filmu. Do dzisiaj pamiętam, gdy pod greckimi gwiazdami pokazała mi film Don’t Look Back a potem zagrała mi muzykę Leonarda Cohena. To był jeden z najbardziej magicznych momentów w moim Marianne i Leonard mieli ogromny wpływ na mnie i na moją twórczość. Stworzenie tego filmu było dla mnie zaszczytem".

Zobacz też: "Dolina Bogów” z największymi gwiazdami kina. Premiera plakatu nowego filmu Lecha Majewskiego

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Piękna i romantyczna miłość Marianne i Leonarda trwała do końca ich dni. Oboje zmarli w 2016 r. w odstępie trzech miesięcy. Film "Marianne i Leonard: Słowa miłości” miał swoją premierę na Festiwalu Sundance. Pokazywany był także na Warszawskim Festiwalu Filmowym oraz American Film Festival we Wrocławiu.

d1yv92e

Podziel się opinią

Share
d1yv92e
d1yv92e