Trwa ładowanie...
d26sqqa
Megafon.pl
Aktualności

Najlepsze efekty specjalne 2016: "Doktor Strange", "Kapitan Ameryka" i "Łotr 1" walczą o Oscary

Które filmy 2016 mogą poszczycić się najlepszymi efektami specjalnymi? Z pewnością należą do nich te walczące o Oscara. Amerykańska Akademia Filmowa przedstawiła skróconą listę produkcji mających szansę na nominację w kategorii Najlepsze efekty specjalne. Zobaczcie, które filmy zdaniem akademików zasługują w tym roku na szczególne uznanie. Najlepsze efekty specjalne to jedna z ciekawszych kategorii oscarowych. W odróżnieniu od głównych kategorii (Najlepszy film, Najlepsza reżyseria) zazwyczaj walczą w niej filmy o największych walorach rozrywkowych, czyli królowe box office.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Benedict Cumberbatch fot. Marvel
Benedict Cumberbatch fot. Marvel (Materiały prasowe)
d26sqqa

Jak się można spodziewać, o Oscary rywalizują przede wszystkim filmy fantasy/science-fiction, w tym komiksowe produkcje "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" z Chrisem Evansem i Robertem Downeyem Jr czy "Doktor Strange" z Benedictem Cumberbatchem. O nominację walczy też animacja "Kubo i dwie struny", katastroficzne dzieło "Żywioł. Deepwater Horizon" oraz przygodowa opowieść "Księga dżungli".

*Oto lista 10 filmów z szansami na nominacje: *
"Nowy początek"
"BFG: Bardzo Fajny Gigant"
"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów"
"Żywioł. Deepwater Horizon"
"Doktor Strange"
"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"
"Księga dżungli"
"Kubo i dwie struny"
"Pasażerowie"
"Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie"

Nominacje do nadchodzących nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej ogłoszone zostaną 24 stycznia 2017 roku. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się 26 lutego.

d26sqqa

Podziel się opinią

Share
d26sqqa
d26sqqa