Trwa ładowanie...
d3fe896
Megafon.pl
Aktualności

Nowy film reżysera "Cloverfield Lane 10"

Dan Trachtenberg, który zasłynął dzięki reżyserii thrillera "Cloverfield Lane 10", przygotowuje się do kolejnego zadania. Twórca prowadzi negocjacje w sprawie pracy nad filmem o Harrym Houdinim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy film reżysera "Cloverfield Lane 10"
(Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)
d3fe896

Projekt ma powstać na podstawie scenariusza Noah Oppenheima ("Jackie") według książki "The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero" Williama Kalusha i Larry'ego Slomana. Pomysł na film zrodził się już kilka lat temu.

W 2014 roku mówiło się, że w produkcji wystąpi Johnny Depp, a reżyserią zajmie się Dean Parisot. Wraz z nowym reżyserem pojawić się może zupełnie inne aktorskie nazwisko.

Harry Houdini urodził się 24 marca w 1874 roku w Budapeszcie jako Erik Weisz. Dorastał w USA i tam rozpoczął karierę jako iluzjonista. Na początku koncentrował się na tradycyjnych sztuczkach magicznych, aby za namową sławnego impresario Martina Becka zająć się widowiskowymi ucieczkami. To właśnie one zapewniły mu tytuł "króla kajdanek", z których potrafił się wyswobodzić bez problemu. Houdini był również gwiazdą niemych filmów ("The Master Mystery", "The Grim Game", "The Man From Beyond"). Zmarł 31 października 1926 roku. Houdini to postać, która od dekad fascynuje zarówno twórców kina, jak i telewizji.

W słynnego iluzjonistę wcielali się już m.in. Adrien Brody, Tony Curtis, Jeffrey DeMunn, Harvey Keitel, Guy Pearce czy Norman Mailer. Ostatnio mistrza ucieczek zagrał Michael Weston w serialu "Houdini and Doyle". W nowej telewizyjnej produkcji - cyklu science fiction "Timeless" w Houdiniego wcieli się Michael Drayer.

d3fe896

Podziel się opinią

Share

d3fe896

d3fe896