Trwa ładowanie...

Numer jeden w Polsce. Takiego przeboju Netflix jeszcze nie miał

Historia zbrodni dokonanej przez Lyle’a i Erika Menendezów wciąż elektryzuje widzów Netfliksa. Do zaspokojenia ciekawości nie wystarczył serial z cyklu "Potwory". Teraz przebojem numer jeden w Polsce i na świecie jest film dokumentalny "Historia braci Menendezów".

"Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów""Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów"Źródło: Materiały prasowe
duu5z6p
duu5z6p

W historii Netfliksa doszło właśnie do sytuacji bez precedensu. Najpopularniejszym serialem oraz najpopularniejszym filmem platformy są produkcje, których bohaterami są te same postacie. Na dodatek, na czele listy przebojów znajduje się film dokumentalny, co zdarza się niezmiernie rzadko. Od blisko 20 dni numerem jeden wśród seriali jest "Potwory: Historia Lyle’a i Erika Menendezów". Natomiast od trzech dni numerem jeden pośród filmów jest "Historia braci Menendezów".

Biorąc pod uwagę zarzuty stawiane serialowi przez prawników oraz prawdziwych bohaterów dramatu, warto skonfrontować dokument z fabularną opowieścią Ryana Murphy’ego (twórcy znakomitej "Historii Jeffreya Dahmera"). Trzeba jednak pamiętać, że w każdym z tych przypadków mamy do czynienia z pewną interpretacją faktów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Historia braci Menendezów | Oficjalny zwiastun | Netflix

Do zbrodni braci Menendezów doszło 20 sierpnia 1989 roku. Ich proces, który transmitowany był w telewizji, śledziło pół Ameryki. Oskarżyciel uważał, że głównym motywem morderstwa był spadek, który sięgał kilkunastu milionów dolarów. Linia obrony oparta była na twierdzeniu, że zamordowani rodzice znęcali się nad dziećmi psychicznie i fizycznie. Ojciec miał ich molestować seksualnie przy biernej postawie matki. W założeniu produkcje Netfliksa miały postawić widzom pytanie: kto był tu prawdziwym potworem?

21-letni Lyle i 18-letni Erik zostali skazani na dożywocie bez możliwości warunkowego zwolnienia. Bracia mają obecnie 53 oraz 56 lat. Od ponad 35 lat znajdują się w więzieniu. Losy Menéndezów, mimo upływu lat, wciąż budzą sporo kontrowersji w amerykańskim społeczeństwie. Coraz więcej osób uważa, że wydany wyrok był zbyt surowy i niesprawiedliwy.

duu5z6p

Jedną z czołowych orędowniczek braci Menéndezów jest bogata i wpływowa celebrytka, córka słynnego prawnika, który wybronił oskarżonego o morderstwo O.J. Simpsona, Kim Kardashian. "Spędziłam czas z Lylem i Erikiem; oni nie są potworami. To mili, inteligentni i uczciwi ludzie. W więzieniu wyróżniają się wzorowym zachowaniem. Zdobyli wiele stopni naukowych, pracowali jako opiekunowie starszych osadzonych w hospicjum. (…) Dwudziestu czterech członków rodziny, w tym rodzeństwo ich rodziców, podpisało się pod oświadczeniem pełnego wsparcia dla Lyle'a i Erika i z prośbą do wymiaru sprawiedliwości o ich uwolnienie" – twierdzi Kardashian.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" opowiadamy o hitowej polskiej komedii "Rozwodnicy" na Netfliksie, zastanawiamy się, czy Demi Moore dostanie Oscara, czy Złotą Malinę za "Substancję" i zdradzamy, co dzieje się na planach filmów i seriali. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
duu5z6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duu5z6p

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj