Trwa ładowanie...
d306cf1

Obłęd w kinach. Polacy tłumnie ruszyli oglądać "Parasite"

Cztery Oscary dla twórców południowokoreańskiego filmu "Parasite" zrobiły swoje. Polskie kina przeżywają oblężenie, a dystrybutor nie nadąża z zamówieniami na kolejne kopie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy masowo ruszyli na "Parasite". Kina uruchamiają dodatkowe pokazy
Polacy masowo ruszyli na "Parasite". Kina uruchamiają dodatkowe pokazy (Materiały prasowe)
d306cf1

Tegoroczna, 92. gala wręczenia najważniejszych nagród filmowych świata okazała się nie lada zaskoczeniem. Słynące z konserwatywnych decyzji jury przyznało 4 Oscary w najważniejszych kategoriach koreańskiemu dramatowi Joon-ho Bonga.

ZOBACZ TEŻ: zwiastun "Parasite"

Twórcy "Parasite" opuścili Dolby Theatre z Oscarami dla najlepszego filmu, reżysera, scenariusza oryginalnego i filmu międzynarodowego. Robi wrażenie? No pewnie. To historyczny moment i znak, że być może w gronie akademików doszło do przesilenia.

d306cf1

4 statuetki dla Joon-ho Bonga natychmiast wywindowały Koreańczyka do hollywoodzkiej pierwszej ligi, a jego "Parasite" stał się momentalnie najbardziej pożądamy filmem. Również w Polsce.

Gutek Film, dystrybutor "Parasite" nad Wisłą, nie ukrywa, że zainteresowanie filmem nieco go przerosło.

"Szaleństwo, szaleństwo, szaleństwo. Kina masowo do nas piszą z prośbą o "Parasite". Nie nadążamy z wypisywaniem zamówień. Cinema City dorzuca seanse o 22.00, bo wcześniejsze się już wyprzedały, po czym oświadcza, że zagra "Parasite" od piątku w całej sieci. Co tu się dzieje!" - czytamy w social mediach firmy.

Zainteresowanie Polaków "Parasite" cieszy niezmiernie. Raz, że to świetny film. Dwa, to jednak wciąż wymagające kino z ambicjami, które nie trafia w masowe gusta. Kto wie, może doczekamy się nawet polskiej edycji Blu-ray? Trzymajmy mocno kciuki.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)
d306cf1

Podziel się opinią

Share
d306cf1
d306cf1