Trwa ładowanie...
d1ojw3o

Opór

Najnowsze informacje
3.2
(135 głosów)
Oceń:
1
d1ojw3o

Nakręcony w oparciu o mało znaną historię z okresu II wojny światowej, film "Opór" jest epicką opowieścią o rodzinie, honorze, zemście i przetrwaniu.

Rok 1941 – Żydzi w Europie Wschodniej padają ofiarami masowych mordów. Trzem braciom udaje się schronić w gęstym lesie, który znają od dziecięcych lat. Tam stoczą dramatyczną walkę z hitlerowcami.

Na początku starają się po prostu przetrwać. Gdy jednak wieść o ich odwadze powoli rozchodzi się, ich szeregi zasilają kolejni uciekinierzy – mężczyźni i kobiety, dzieci oraz starcy, którzy zrobią wszystko, aby wywalczyć choćby chwilę wolności.

Tewje (Daniel Craig) obejmuje przywództwo, ale jego decyzje często krytykuje Zus (Liev Schreiber), który obawia się ceny, jaką przyjdzie im zapłacić za idealizm starszego brata. Najmłodszy z braci - Asael (Jamie Bell) stara się pogodzić skłócone rodzeństwo. Aby przygotować się na nadejście srogiej zimy, uciekinierzy budują osadę. Poczucie wspólnoty, która ich połączy, pozwoli im zachować wiarę w człowieczeństwo w najgorszych latach wojny.

Opór
Tytuł oryginalny

Defiance

Gatunek

dramat, wojenny

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2008

Data światowej premiery

23.01.2009

Czas trwania

137 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ojw3o
d1ojw3o
d1ojw3o