Trwa ładowanie...
24-03-2010 04:33

Perwersyjne foto-zabawy Jerzego Stuhra

Perwersyjne foto-zabawy Jerzego StuhraŹródło: megafon.pl
d2jmo91
d2jmo91

19 marca do kin trafi obraz "Mistyfikacja" o niezwykłym życiu i tajemniczej śmierci Witkacego. Odtwórcą głównej roli jest Jerzy Stuhr. W sieci pojawiła się właśnie niezwykła sesja fotograficzna, w której aktor pokazuje swoje drugie oblicze.

Na zdjęciach Piotra Uznańskiego i Agnieszki Balickiej, Jerzy Stuhr nie boi się odważnych eksperymentów i jak Witkacy oddaje się perwersyjnym zabawom ze swoim wizerunkiem.

- Jerzy Stuhr ma podobną do Witkacego energię - tłumaczy Jacek Koprowicz. - Poszedłem drogą siły charakteru. Istotna jest charyzma, bagaż przeżyć. Jerzy Stuhr mógłby być takim artystą, jak Witkacy (...). Z niego wyraźnie emanuje podobna ekspresja i zdolność przekraczania granic. Według mnie to w takich rolach Jerzy Stuhr wyraża siebie. Jest do nich wręcz predysponowany. Jego emploi i możliwości wydają się być nieograniczone, a ten film pokazuje, jak ogromna jest tego skala. Jest to zupełnie inna kreacja od tych, jakie do tej pory tworzył. Z pełną świadomością wykorzystałem jednak pewne elementy komizmu, które są dla niego naturalne. Moja postać Witkacego, to ktoś bardzo złożony, kto jest deprawatorem i szaleńcem, ale równocześnie potrafi być bardzo dowcipny i zabawny.

Na ekranie oprócz Jerzego Stuhra zobaczymy jego syna Macieja, Ewę Błaszczyk, Karolinę Gruszkę i Andrzeja Chyrę.

d2jmo91
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jmo91