Trwa ładowanie...

Polski Box Office: Wysoka frekwencja i 3 nowości na topie

Polski Box Office: Wysoka frekwencja i 3 nowości na topieŹródło: UIP
d3he5mh
d3he5mh

Początek roku okazał się bardzo łaskawy dla polskich dystrybutorów. Pierwszy pełny weekend ostatnich 12 miesięcy w dziejach naszej planety (wg osób wciąż posługujących się kalendarzem Majów), stał pod znakiem trzech kinowych nowości, które szturmem zajęły całe podium aktualnego notowania najpopularniejszych produkcji w naszym kraju.

Po pierwszym długim weekendzie tego roku największym wygranym jest bez wątpienia animacja "Kot w butach 3D", która przyciągnęła do kin blisko 300 tysięcy widzów, zajmując pierwsze miejsce w polskim box office. W swojej pierwszej pełnometrażowej przygodzie, Kot w butach - znany również jako Puszysty Kochanek - wciąga widzów w obfitującą w dramatyczne zwroty akcji historię jednego z najbardziej zuchwałych rabunków w historii filmów animowanych. Rudy szelma wraz z tajemniczą Kitty Kociłapką i jajogłowym Humptym Dumptym, dokonują kradzieży magicznych fasolek, by z ich pomocą zdobyć legendarny skarb – gęś znoszącą złote jaja. (Czytaj naszą recenzję "Kota w butach 3D")

Drugim najpopularniejszym filmem okresu 6-8 stycznia jest "Gra cieni" - kontynuacja perypetii Sherlocka Holmesa i Doktora Watsona, w reżyserii Guya Ritchiego. Nowa, niebezpieczna przygoda rozpoczyna się, gdy znalezione zostanie ciało księcia Austrii. Dowody przedstawione w sprawie tej śmierci przez inspektora Lastrade'a wskazują na samobójstwo. Holmes dochodzi jednak do innego wniosku - że książę najprawdopodobniej padł ofiarą morderstwa, a za całą sprawą stoi profesor Moriarty... Podobnie jak "Kot w butach" film miał swoją premierę w czwartek, 5 stycznia - dzięki temu do kin wybrało się już blisko ćwierć miliona widzów (248 770), z czego 190 349 od piątku do niedzieli. (Czytaj naszą recenzję drugiej części "Sherlocka Holmesa")

Ostatnią nowością w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych filmów w Polsce jest "W ciemności" Agnieszki Holland, który uplasował się na miejscu trzecim. Oparta na faktach historia Polaka, Leopolda Sochy (w tej roli Robert Więckiewicz), który podczas II wojny światowej z drobnego oszusta przeobraził się w bohatera. Mężczyzna postanowił ukryć w kanałach, na okres wielu miesięcy, grupę Żydów z lwowskiego getta. Od czwartku do niedzieli polskiego kandydata do Oscara obejrzało 148 249 widzów, z czego 130 194 w czasie weekendu. (Czytaj naszą recenzję "W ciemności")

Pierwszą dziesiątkę filmów aktualnego notowania obejrzało łącznie 785 336 osób.
ZOBACZ TAKŻE:

Natasza boi się męża. Dlaczego? ]( http://film.wp.pl/natasza-urbanska-boi-sie-meza-dlaczego-6025272215172225g )**

d3he5mh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3he5mh