Trwa ładowanie...
18-11-2016 09:00

Program TV na piątek: „Czerwony pająk” i „Na skraju jutra”

W piątkowy wieczór obejrzymy w telewizji „Na skraju jutra”, jeden z najciekawszych filmów z gatunku akcji i science-fiction ostatnich lat oraz thriller „Czerwony pająk”, za który reżyser Marcin Koszałka zdobył nagrodę specjalną jury na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Jakie jeszcze hity pojawią się w piątek w telewizji?

Program TV na piątek: „Czerwony pająk” i „Na skraju jutra”Źródło: Materiały prasowe
d41vssu
d41vssu

„Na skraju jutra”

„Na skraju jutra” Douga Limana przypadnie do gustu fanom kina, które zaskakuje. Twórcy produkcji postanowili wyróżnić się na tle innych, pokrewnych gatunkowo filmów tworząc zabawne, inteligentnie podane, efektowne (ale nie efekciarskie) i wciągające widowisko z kosmitami i podróżą w czasie w tle. Wyszedł z tego smakowity koktajl, w sam raz na piątkowy wieczór. Film z Tomem Cruisem i Emily Blunt w rolach głównych opowiada historię najazdu kosmitów na Ziemię. Obcy nie zważają na nikły opór stawiany przez naszą rasę. Ludzkość chyli się ku upadkowi, kiedy jeden z żołnierzy (Tom Cruise)
odkrywa, że jest uwięziony w pętli czasu. Z pomocą dzielnej Rity (Emily Blunt) stara się wykorzystać ten fakt przeciwnika najeźdźcom.

Polski thriller „Czerwony pająk” jest inspirowany prawdziwą historią Karola Kota, seryjnego mordercy z lat 60. ubiegłego wieku, znanego pod pseudonimem "Wampir z Krakowa". Film nagrodzony na festiwalu w Gdyni opowiada historię młodego, zwyczajnego chłopaka, którego życie zmienia się nie do poznania, gdy zostaje świadkiem morderstwa. Od tego momentu nic już nie będzie takie jak dawniej, gdyż Karol, śledząc mordercę, zaczyna odkrywać swoją mroczną naturę.

d41vssu

„Demon”

Polski horror, który podbił serca amerykańskiej widowni. „Demon” to historia Anglika (Itay Tiran), który poślubia piękną Polkę, Żanetę (Agnieszka Żulewska). W prezencie od ojca panny młodej małżonkowie otrzymują dom, nieopodal którego przybysz z Anglii odkrywa ludzkie szczątki...
„Demon” to ostatni film Marcina Wrony, reżysera takich filmów jak „Chrzest” czy „Pierwsza krew”, który popełnił samobójstwo w trakcie trwania Festiwalu Filmowego w Gdyni w 2015 roku, kiedy „Demon” brał udział w festiwalowym konkusie.

„Teoria spisku”

Klasyczny thriller z Melem Gibsonem i Julią Roberts w rolach głównych. Film opowiada historię nowojorskiego taksówkarza, który jest przekonany, że otaczają go uczestnicy wielkiego spisku. Swoją teorię przedstawia pracownicy Departamentu Sprawiedliwości. Kobieta nie bierze jego słów na poważnie, jednak seria nieoczekiwanych zdarzeń sprawi, że będzie musiała zmienić swoje podejście.

d41vssu

„Podwodny wróg”
Klasyka kina wojennego z niezapomnianym Robertem Mitchumem w roli kapitana niszczyciela „Haynes”. „Podwodny wróg” to historia niezwykłego pojedynku z czasów drugiej wojny światowej między załogami amerykańskiego niszczyciela i niemieckiego U-Boota, dowodzonymi przez dwóch kapitanów, przekonanych o nieuchronności losu. Kto ujdzie z życiem z tej śmiertelnej walki?

d41vssu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d41vssu