Program TV na piątek: „Układ zamknięty”, „Kill Bill”, „Ave, Cezar!” [17‑02-2017]
W piątkowy wieczór obejrzymy w telewizji polski thriller „Układ zamknięty”, kultowy film Quentina Tarantino „Kill Bill”, kolejny odcinek serialu „Upadek” czy najnowszy film braci Coen - „Ave, Cezar!”. Sprawdź, co jeszcze warto obejrzeć 17 lutego bez wychodzenia z domu.
17.02.2017 | aktual.: 17.02.2017 12:10
Scenariusz filmu reżysera "Przesłuchania" (1982) powstał na kanwie autentycznych aresztowań, jakich ofiarami padła trójka biznesmenów – udziałowców Krakowskich Zakładów Mięsnych i Polmozbytu Kraków. Oskarżeni o działanie na szkodę swoich własnych spółek po niespełna roku spędzonym w więzieniu zostali wypuszczeni na wolność z braku dowodów. Nie mieli już jednak do czego wracać. Jedna z firm upadła, druga dostała się w chciwe ręce państwa. "Układ zamknięty" jest fabularną wariacją na temat tego, co stało się wówczas i dowodem na to, że jeśli w tym kraju komuś za dobrze się powodzi, wrogowie, którym nóż otwiera się w kieszeni, pojawiają się jak grzyby po deszczu.
„Ave, Cezar!”
Bracia Coen tym razem idą w mocno rozrywkowe tony i w „Ave, Cezar!” wracają do czasów świetności Hollywood. Są femme fatale, marynarzyki, super-produkcje, gwiazdy większe od filmów i liczne numery taneczne. Krótko mówiąc: czego tu nie ma! Radość z pewnością musiała towarzyszyć aktorom, bo widać, że rolą ozkoszuje się zarówno Ralph Fiennes jak i George Clooney, a oglądanie tylu znakomitych nazwisk skupionych w jednym miejscu może przyprawić o zawrót głowy.
„Upadek”
Piątkową propozycją Telewizji WP jest kolejny odcinek serialu "Upadek" ("The Fall") z Gillian Anderson i Jamie Dornanem w rolach głównych. Akcja serialu kryminalnego rozgrywa się w Belfaście, gdzie dochodzi do serii morderstw na młodych, ambitnych kobietach. Stella Gibson (Gillian Anderson) z londyńskiej policji dołącza do ekipy badającej zabójstwa i wkrótce dochodzi do wniosku, że za wszystkie odpowiedzialny jest jeden człowiek. W tym samym czasie Paul Spector (Jamie Dornan), kochający ojciec i terapeuta, prowadzi podwójne życie i szykuje się do ataku na kolejną ofiarę.
„Kill Bill”
„Kill Bill” Quentina Tarantino zaliczany jest do jednych z jego najlepszych filmów. To historia płatnej morderczyni Czarnej Mamby, która w dniu ślubu zostaje zaatakowana przez bandę swojego dotychczasowego szefa - Billa. Mamba zostaje ciężko ranna i zapada w śpiączkę. Po czterech latach letargu wraca do życia i zamierza zemścić się za dokonaną w wiejskim kościółku rzeź. „Kill Bill” jest typowym dla Tarantino filmem mieszającym różne konwencje i epatujący brutalną przemocą. Kto nie widział, zdecydowanie powinien nadrobić zaległości. Osobne słowo należy się Umie Thurman, wcielającej się w główną rolę. „Kill Bill” to prawdziwy popis jej aktorskich umiejętności.
„Mission: Impossible - Ghost Protocol”
Czwarta odsłona kultowej serii z Tomem Cruisem w roli głównej. Aktor wciela się w tajnego agenta Ethana Hunta, który zostaje oskarżony o przeprowadzenie zamachu bombowego na Kreml. Hunt wraz z resztą zespołu, pozostawiony bez środków i wsparcia, musi oczyścić dobre imię agencji oraz odkryć prawdziwych sprawców ataku terrorystycznego.
„Potop”
W tym roku mija 42. rocznica premiery „Potopu” Jerzego Hoffmana. Dziś to film kultowy, żelazny klasyk polskiej kinematografii. Jednak w czasach swojego powstania był obiektem zażartej debaty publicznej, wywołując aferę narodową i falę histerii. Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza to w dalszym ciągu świetnie zrealizowane, monumentalne kino z niezapomnianymi rolami Daniela Olbrychskiego i Małgorzaty Braunek.
„Na granicy”
Tytułowa granica to słowo klucz, odnosi się do miejsca akcji, odludnych zakątków Bieszczad, przez które wiedzie trasa nielegalnego przemytu i migracji. Graniczna jest też sytuacja głównych bohaterów, byłego pogranicznika Mateusza i jego dwóch nastoletnich synów Janka i Tomka, którzy po rodzinnej tragedii przyjeżdżają do starej odludnej górskiej bazy. Próbują znaleźć wspólny język, ale jak to w życiu bywa, są bariery, których nie da się przeskoczyć. Ich sytuację komplikuje pojawienie się w bazie nieznajomego człowieka znikąd. W ciężkim, zimowym płaszczu i przetłuszczonych włosach i brodzie, poraniony, o spojrzeniu wilka z wścieklizną.
„Generał Nil”
Głośny film Ryszarda Bugajskiego (scenariusz i reżyseria), który stanowi rekonstrukcję ostatnich lat życia legendarnego generała Augusta Emila Fieldorfa (pseudonim „Nil”). W filmie odtworzono między innymi brawurową scenę akcji AK, w której zlikwidowano Franza Kutscherę, dowódcę SS. Reżyser pokazał również w realistyczny sposób okrutne metody przesłuchań na więźniach Urzędu Bezpieczeństwa.
Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:
src="https://d.wpimg.pl/1031600158-1003293454/aplikacja.png"/> src="https://d.wpimg.pl/457701298--1013396447/aplikacja.png"/>
ZOBACZ, CO MOŻESZ OBEJRZEĆ W TELEWIZJI WP