Trwa ładowanie...

Ridley Scott sięga po homoseksualizm i biblijne metafory. Zobacz prolog filmu ''Obcy: Przymierze''

W sieci pojawił się prolog filmu „Obcy: Przymierze” okraszony wymownym tytułem „Ostatnia wieczerza”. W polskiej wersji możecie obejrzeć go tylko w WP Film.

Share
Ridley Scott sięga po homoseksualizm i biblijne metafory. Zobacz prolog filmu ''Obcy: Przymierze''
Źródło: Materiały prasowe
d2j14d4

Prawie 5-minutowe nagrania przedstawia załogę tytułowego statku kosmicznego, która spędza ostatnie radosne chwile przed zapadnięciem w kriosen. W prologu można zobaczyć Michaela Fassbendera, który w „Obcy: Przymierze” zagra podwójną rolę, oraz Jamesa Franco jako kapitana statku. Ponadto przed kamerą pojawili się: Katherine Waterston, Billy Crudup, Danny McBride, Demián Bichir, Carmen Ejogo, Amy Seimetz, Jussie Smollett, Callie Hernandez, Nathaniel Dean, Alexander England i Benjamin Rigby.

Wideo, którego tytuł i niektóre ujęcia wyraźnie nawiązują do biblijnej sceny i znanego obrazu Leonarda da Vinci, ma za zadanie przedstawić członków ekspedycji. Nie da się ukryć, że scenarzyści postawili na prawdziwą różnorodność charakterów i pragnęli nakreślić rodzące się konflikty. Prolog z pewnością spodoba się środowiskom gejowskim ze względu na pozytywne ukazanie związku dwóch mężczyzn i akceptacji okazywanej im przez pozostałych członków załogi.

d2j14d4

Przypomnijmy, że "Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz" z 2012 roku, będący kontrowersyjnym prequelem cyklu „Obcy”.

W nowym filmie statek osadniczy "Przymierze" dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i niebezpieczeństw świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (Michael Fassbender), ocalały z katastrofy "Prometeusza".

„Obcy: Przymierze” w reżyserii Ridleya Scotta trafi na ekrany polskich kin 12 maja, czyli tydzień przed premierą amerykańską.

d2j14d4

Podziel się opinią

Share
d2j14d4
d2j14d4