Trwa ładowanie...
d19u507
Megafon.pl
Aktualności

Robert Redford przechodzi na aktorską emeryturę

Robert Redford postanowił przejść na aktorską emeryturę. Artysta wystąpił w blisko 80 filmach - ostatnie z nich dopiero mają trafić do kin.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Robert Redford fot. Imperial
Robert Redford fot. Imperial (Megafon.pl Materiały Prasowe)
d19u507

Przed kamerą Robert Redford zadebiutował na początku lat 60. minionego wieku. Stworzył wiele kreacji, które przeszły do historii kina - m.in. w "Żądle", "Wszystkich ludziach prezydenta", "Trzech dniach kondora" czy "Pożegnaniu z Afryką". W wywiadzie, którego udzielił swojemu wnukowi - Dylanowi - zapowiedział, że chce odejść od aktorstwa po zakończeniu pracy nad dwoma najnowszymi projektami: "Our Souls at Night" z Jane Fondą oraz "Old Man With a Gun" z Caseyem Affleckiem i Sissy Spacek. - Jak już je skończymy - przyznał aktor - zamierzam powiedzieć: "W porządku. To już pożegnanie z tym wszystkim". Później chcę się skoncentrować na reżyserii. Redford to bowiem nie tylko aktor, ale i reżyser, producent, a również założyciel festiwalu Sundance oraz - w wolnych chwilach - malarz. Tej ostatniej pasji chciałby teraz poświęcić więcej czasu.

- Aktorstwo zaczęło mnie nużyć - powiedział artysta. - Jestem niecierpliwy i trudno mi siedzieć i czekać na kolejne ujęcia. Malarstwo, w tym momencie mojego życia, gdy mam już 80 lat, dałoby mi więcej satysfakcji. Nie jestem w nim od nikogo zależy. Jestem tylko ja - jak kiedyś. Tak, myślami powracam do malowania, szkicowania. Na naszych ekranach Roberta Redforda mogliśmy oglądać ostatnio w filmach "Piknik z niedźwiedziami" oraz "Mój przyjaciel smok".

d19u507

Podziel się opinią

Share
d19u507
d19u507