Trwa ładowanie...

Fani czekali na to 35 lat. Rekordowa przedsprzedaż biletów

Od razu uspokajamy. Sylvester Stallone jest bezpieczny. Nie będzie uczestniczył w bokserskich scenach. Słynny Włoski Ogier powróci na ekrany kin z okazji specjalnych pokazów "Rocky'ego IV". W porównaniu do znanego wszystkim filmu z 1985 r. nowa wersja będzie dłuższa aż o 40 min.

Share
Nowę wersję "Rocky'ego IV" przygotował Sylvester Stallone.Nowę wersję "Rocky'ego IV" przygotował Sylvester Stallone.Źródło: Materiały prasowe, fot: materiały prasowe
d1dac1h

Nowa wersja słynnego filmu nosi tytuł "Rocky IV: Rocky vs. Drago". Będzie ona pokazywana w ramach tzw. pokazów specjalnych organizowanych przez firmę Fathom. Od lat organizuje ona w Stanach kinowe projekcje, niekoniecznie filmowych wydarzeń. Tego typu eventy odbywają się także w naszym kraju. Na dużym ekranie widzowie mogą więc zobaczyć koncerty, opery, przedstawiania teatralne, często pokazywane na żywo. Ale nie brakuje też specjalnych pokazów filmowych.

Organizatorzy eventu "Rocky IV: Rocky vs. Drago" dają widzom możliwość nie tylko obejrzenia znacznie dłuższej wersji słynnego filmu. Projekcję poprzedzi bowiem spotkanie z Sylvestrem Stallone, który poprzez internet połączy się z widzami. W wybranych lokalizacjach uczestnicy eventu będą mogli nawet zadać mu pytanie.

"Rocky IV" (2021) - wersja reżyserska

Warto w tym miejscu dodać, że choć czwarta część "Rocky'ego" stała się ogromnym przebojem we wszystkich krajach, w których mogła być wyświetlana, to Stallone nie był zadowolony z końcowego efektu. Mimo, że w połowie lat 80. ubiegłego wieku był największą hollywoodzką gwiazdą, to i tak jego głos był mniej ważny od głosu decydentów w wytwórni filmowej, którzy postanowili bez jego zgody skrócić film. Co ciekawe, Stallone był nie tylko gwiazdą całej serii, ale także reżyserem drugiej, trzeciej i czwartej części.

d1dac1h

Po przeszło 35 latach od dnia premiery, widzowie będą więc mogli zobaczyć "Rocky'ego IV" w nieokrojonej, reżyserkiej wersji, która będzie dłuższa od oryginału aż o 40 min. Kinowa wersja z 1985 r. trwała jedynie 91 min. "Rocky vs. Drago" nie będzie więc doświadczeniem na miarę ponad czterogodzinnej projekcji reżyserskiej wersji "Władcy Pierścieni: Powrót króla".

Specjalne pokazy "Rocky IV: Rocky vs. Drago" odbędą się w Stanach 11 listopada. Organizator eventu informuje, że zainteresowanie filmem jest bardzo duże. Do pierwszych projekcji pozostało jeszcze ponad 2 tygodnie, a już liczba sprzedanych biletów w przedsprzedaży jest wyższa niż widownia na innych wydarzeniach organizowanych przez Fathom w czasie pandemii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d1dac1h

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dac1h
d1dac1h