Trwa ładowanie...
d26e0eh

Shawn Roberts

Najnowsze informacje
4.4
(5 głosów)
Oceń:
d26e0eh
Wikimedia Commons 2.0
Źródło: Wikimedia Commons 2.0

Shawn Roberts - młode lata

Shawn Roberts to kanadyjski aktor, urodzony 02.04.1984 w Stratford, Ontario, Canada. Shawn zapałał miłością do aktorstwa po przedstawieniu szkolnym, zagrał on Wilka w Czerwonym Kapturku. Robert Forsyth, nagradzany scenarzysta i ojciec jednego ze znajomych Shawna, dostrzegł talent w młodym chłopaku podczas oglądania szkolnego przedstawienia.

Dzięki wysiłkom Forsytha, Shawn został zarekomendowany w aktorskiej agencji w Toronto. W 1994 roku dostał gościnną rolę w serialu telewizyjny Syreny (1993). A w 1996 roku dostał stałą rolę w nowym serialu: Emilka ze Srebrnego Nowiu (serial powstał na podstawie powieści Lucy Maud Montgomery o takim samym tytule).

Przez resztę lat 90', Shawn pozostał w telewizji, pojawiając się w różnych serialach, zanim dostał swoje pięć minut na dużym ekranie. W 2000 roku, został zaangażowany do pierwszej części filmu X-Men, grając chłopaka Rogue. Od 2000 roku kariera Shawna Robertsa, jest wyważona pomiędzy pracą nad telewizyjnymi produkcjami, a filmami kinowymi.

Shawn Roberts - dojrzała kariera

Shawn Roberts jest znany przede wszystkim z filmu Diary of the Dead: Kroniki żywych trupów (2007), w reżyserii klasyka filmów o zombie - George'a Andrew Romero. Shawn zagrał w nim Tony'ego Ravello - główną rolę. Aktor ma szczęście do filmów o tematyce zombie, oprócz powyższej głównej roli, zagrał w: Ziemia żywych trupów (2005) oraz w trzech filmach ze świata Resident Evil, u boku pięknej Milly Jovovich. Pojawił się również w innych filmach o żywych trupach.

Oprócz tego, Shawn Roberts, zagrał w thrillerze Furia (2001), wraz z Melem Gibsonem i Rayem Winstonem.

Shawn Roberts pracował z ludźmi na różnych etapach ich kariery i różnych poziomach sukcesu. Jak mówi: „ jest jedna rzecz, którą zauważyłem u facetów na samej górze, jest to, że są tak bardzo zrelaksowani i spokojni – nie muszą nikomu nic udowadniać, mogą się skupić jedynie na robieniu dobrej roboty”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26e0eh
d26e0eh
d26e0eh