Trwa ładowanie...

Szykują hit wszech czasów. Uwagę zwraca jedna rzecz

To może być spełnienie najskrytszych marzeń fanów Tolkiena. Albo największy blamaż jaki widział internet. Amazon szykuje serial osadzony w świecie "Władcy Pierścieni". Jest jedno zdjęcie, a już dziesiątki domysłów.

"Władca Pierścieni" będzie teraz serialem Amazona"Władca Pierścieni" będzie teraz serialem AmazonaŹródło: Materiały prasowe, fot: Drozdek Magdalena
d3plseb
d3plseb

Poprzeczka zawieszona jest bardzo, bardzo wysoko. Amazon kupił prawa do ekranizacji historii J. R. R. Tolkiena w 2017 r. i od tamtej pory pracuje nad tym wielkim widowiskiem. Choć produkcja nie zdradziła za wiele, już teraz mówi się, że będzie to najdroższy i najbardziej epicki serial, jaki powstał do tej pory. Koronnym argumentem są... pieniądze, jakie Amazon wykłada na "Władcę Pierścieni". Amazon rzekomo ma w planach stworzenie pięciu sezonów, co ma kosztować ponad miliard dolarów.

Nadzieje są ogromne, a Amazon nie robił do tej pory zbyt wiele, by jeszcze podkręcić zainteresowanie fanów. Mamy początek sierpnia i w sieci w końcu debiutuje pierwsze zdjęcie z produkcji. Co zdradza?

Viggo Mortensen dla WP: "Strefy wolne od LGBT? To absurdalne, niebezpieczne i tragiczne"

Mówi się, że nowa historia będzie osadzona w Drugiej Erze Śródziemia. To znaczy, że widzowie Amazona będą oglądali wydarzenia sprzed "Hobbita" i "Drużyny Pierścienia". Eksperci od twórczości Tolkiena zwracają uwagę, że choć scenarzyści mają podążać za tym, co pisał Tolkien, to mają sporo swobody w dodawaniu nowych postaci i tworzenia nowych szczegółów fabuły. Sytuacja dla filmowców idealna.

d3plseb

Amazon opublikował pierwszy kadr z gotowego już ponoć odcinka. Pokazuje wykreowany w serialu świat oraz potencjalny rozmach, jaki czeka widzów. Co dokładnie na nim widzimy? Tu zaczyna się właśnie najlepsza zabawa.

władca pierścieni Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe, fot: Drozdek Magdalena

Wśród internautów nie brakuje opinii, że na pierwszym fotosie widzimy Rivendell. Znamy to miejsce z filmów Petera Jacksona. Tam była siedziba Szarych Elfów i Elronda granego przez Hugo Weavinga. Podkreślamy: w filmach, których akcja działa się znacznie później niż ta, którą teraz obiecuje Amazon.

Inni są zdania, że ten piękny krajobraz może ukazywać miasto Gondolin, ukryte królestwo elfów.

d3plseb

Fani twórczości Tolkiena od razu jednak zwrócili uwagę na jarzące się na drugim planie dwa drzewa. To najprawdopodobniej Drzewa Valinoru, które znajdowały się na wzgórzu Ezellohar, czyli poza Śródziemiem. Dla speców od efektów specjalnych to musiało być wyjątkowo wdzięczne zadanie. Z książek wiadomo, że drzewa świeciły własnym światłem, a "zapalały się" naprzemiennie. Każde świeciło siedem godzin. Każdego dnia, tylko przez godzinę, świeciły jednocześnie, co można dostrzec na zdjęciu.

władca pierścieni Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jedno zdjęcie, kilka teorii. Pewne jest już teraz, że scenarzyści i filmowcy zanurkowali głęboko w świat Tolkiena. Peter Jackson, tworząc swoje filmy, miał jednak mniejsze możliwości zagłębienia się w drobne wątki, a przecież stworzył epicką serię filmów.

Wiadomo, że Amazon ma być prawnie zobowiązany do nakręcenia serialu, który w żaden sposób nie łączy się z wydarzeniami z którejkolwiek części z trylogii filmowych Jacksona. Dostaniemy zupełnie nowy produkt.

d3plseb

Produkt, o którym pomimo trzech lat realizacji nie wiedzieliśmy do niedawna niemal absolutnie niczego. A którego każdy przeciek, zgodnie z przewidywaniami odpowiedzialnego za produkcję Amazonu, wzbudza niewyobrażalną wręcz sensację. Dość powiedzieć, że po publikacji pierwszego kadru hasła związane z Tolkienem zdominowały nawet doniesienia z Igrzysk Olimpijskich, o polityce nie wspominając.

Trendujące na Twitterze zagadnienia związane z serialem "Władca Pierścieni" Twitter.com
Trendujące na Twitterze zagadnienia związane z serialem "Władca Pierścieni"Źródło: Twitter.com

Na małym ekranie zobaczymy m.in. Roberta Aramayo, Owaina Arthura, Nazanin Boniadi, Toma Budge’a, Morfydd Clark, Ismaela Cruza Córdovę, Emę Horvath, Markellę Kavenagh, Josepha Mawle’a, Tyroe Muhafidina, Sophię Nomvete, Megan Richards, Dylana Smitha, Charliego Vickersa i Daniela Weymana.

Twórcy zakończyli już zdjęcia i zajęli się postprodukcją. Wraz z ujawnieniem pierwszego zdjęcia Amazon ogłosił, że pierwszy odcinek "Władcy Pierścieni" zostanie pokazany użytkownikom platformy w piątek 2 września 2022 r.

d3plseb

Fabuła "Władcy Pierścieni" od Amazonu

Widzowie zostaną zabrani do czasów, gdy tworzyły się potęgi, królestwa zdobywały chwałę i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca wymyślony przez Tolkiena, czyli Sauron, zagrażał całemu światu. Opowieść rozpoczyna się w czasie względnego pokoju i skupia się na różnych postaciach – jedne będą doskonale znane, drugie nie. Ci bohaterzy będą musieli skonfrontować się z powrotem zła do Śródziemia.

Twórcy pokażą nam najciemniejsze głębiny Gór Mglistych, majestatyczną elfiej krainy Lindon i niezwykłe królestwo Numenor, które znajduje się na wyspie. Na tym rzecz jasna się nie skończy. To właśnie te miejsca i postacie stworzą dziedzictwo, które przetrwa wieki. Aż do czasów wojny o Pierścień znanej z filmu Petera Jacksona.

d3plseb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3plseb