Trwa ładowanie...
d3o2y4m
Megafon.pl
Aktualności

''The Young Pope'': Jude Law jest młodym papieżem, który nie negocjuje

Stacja HBO opublikowała nową zapowiedź serialu "Młody papież" ("The Young Pope") z Jude'em Law w roli głównej. - Ten papież nie negocjuje - słyszymy w teaserze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jude Law
Jude Law (Materiały prasowe)
d3o2y4m

Lenny Belardo (Jude Law), który przyjął imię Piusa XII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

Poza Jude'em Law w serialu zobaczymy Diane Keaton, która wcieli się w siostrę Mary, amerykańską zakonnicę mieszkającą w Watykanie. James Cromwell zagra kardynała Michaela Spencera, mentora Lenny'ego. Ponadto w serialu będzie można obejrzeć Silvio Orlando (kardynał Voiello), Scotta Shepherda (kardynał Dussolier), Cécile de France (Sofia, marketingowiec z Watykanu), Javier Cámara (kardynał Gutierrez), Ludivine Sagnier (Esther, żona jednego ze szwajcarskich gwardzistów) oraz Toniego Bertorelli (kardynał Caltanissetta).

Za reżyserię odpowiada laureat Oscara Paulo Sorrentino.

Dwa pierwsze odcinki serialu będą dostępne od 25 października w HBO GO.

d3o2y4m

Podziel się opinią

Share
d3o2y4m
d3o2y4m