Trwa ładowanie...
29-01-2007 09:52

"Tryptyk Rzymski" Jana Pawła II trafi na ekrany

"Tryptyk Rzymski" Jana Pawła II trafi na ekrany
d1ksj6w
d1ksj6w

Animowana wersja poematu Karola Wojtyły "Tryptyk Rzymski" jest już gotowa. Dystrybutor - Monolith Film - podał na swej stronie internetowej, że premiera 65-minutowego filmu odbędzie się 9 marca.

Obraz powstawał przez trzy lata w bielskim studio Anima Media, które działa przy kurii diecezji bielsko-żywieckiej. Pracowała nad nim kilkunastoosobowa grupa animatorów z Bielska-Białej, Krakowa i Warszawy. W filmie połączone zostaną sekwencje animowane ze scenami żywego planu.

Według dystrybutora, twórcy postawili sobie za zadanie "przybliżenie tego wyjątkowego dzieła w formie filmu, który poprzez plastykę inspirowaną między innymi freskami Michała Anioła z Kaplicy Sykstyńskiej, animację, teatr wizji i ruchu - ma przybliżyć widzowi poemat Ojca Świętego, dodając do niego wartości wizualne".

Pomysłodawcą obrazu, a zarazem reżyserem i scenografem jest Marek Luzar, który ma w dorobku kilkanaście filmów animowanych. Muzykę do filmu napisał młody kompozytor z Lublina Rafał Rozmus. Narratorem będzie Krzysztof Kolberger.

W Internecie pod adresem www.tryptykrzymski.pl można obejrzeć zwiastun filmu.

d1ksj6w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ksj6w

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj