Trwa ładowanie...
ycipk-kk0e5c
ycipk-kk0e5c

W deszczowy dzień w Nowym Jorku - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to nowy film Woody'ego Allena Youtube.com - stopklatki
Podziel się

"W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to najnowszy film Woody'ego Allena z 2019 roku, który przez dwa lata czekał na dystrybucję. Było to związane z podejrzeniami wobec reżysera dotyczącymi gwałtu na nieletniej. Film "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" ostatecznie pojawi się w kinach. Wśród aktorów, którzy w nim wystąpili, znaleźli się Timothee Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law i Liev Schreiber.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku – opis fabuły

Akcja komedii "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" rozgrywa się podobnie jak inne filmy Woody'ego Allena w Nowym Jorku. Gatsby i Ashleigh to zakochana para, która przyjeżdża na Manhattan.

Dziewczyna ma przeprowadzić wywiad ze słynnym reżyserem. Podczas rozmowy dowiaduje się, że mężczyzna ma depresję. Ashleigh postanawia mu pomóc, a zarazem zrezygnować z romantycznych spacerów po Manhattanie z ukochanym. Poznaje jednak znanego aktora, który podoba jej się o wiele bardziej niż Gatsby.

ycipk-kk0e5c

W tym czasie chłopak spotyka na ulicy dawnego znajomego, który kręci artystyczny film noir. Postanawia zaangażować Gatsby'ego. Na planie poznaje uroczą młodą aktorkę.

Film Woody'ego Allena "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to ciekawa komedia z miłością na pierwszym planie.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku – ciekawostki

  • Reżyserem komedii "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" jest Woody Allen, który stanął za kamerą takich filmów jak: "Bierz forsę i w nogi" (1969), "Annie Hall" (1977), "Manhattan" (1979), "Purpurowa róża z Kairu" (1985), "Mężowie i żony" (1992), "Wszyscy mówią: kocham cię" (1996), "Wszystko gra" (2005), "O północy w Paryżu" (2011), "Blue Jasmine" (2013), "Śmietanka towarzyska" (2016) czy "Na karuzeli życia" (2017);
  • Zdjęcia do filmu "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" trwały od września do października 2017 roku;
  • "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to drugi film Woody'ego Allena, w którym wystąpiła Rebecca Hall. Pierwszym był "Vicky Christina Barcelona" (2008);
  • Timothee Chalamet oświadczył, że całą gażę za swoją rolę przeznaczy na cele charytatywne. Podobnie uczyniły Selena Gomez i Rebecca Hall;
  • W 2018 roku powróciła głośna sprawa związana z Dylan Farrow, która w latach 90. oskarżyła reżysera o molestowanie seksualne. Z tego względu projekt filmu "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" był zamrożony. Ostatecznie wejdzie do kin. Woody Allen zadecydował jednak, że zrobi sobie przerwę od świata filmu.

Polecamy również: Najlepsze filmy o miłości nastolatków 2019

ycipk-kk0e5c
Tytuł oryginalny

A Rainy Day in New York

Gatunek

Komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

26.07.2019

Data polskiej premiery

26.07.2019

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
ycipk-kk0e5c

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-kk0e5c
ycipk-kk0e5c