Trwa ładowanie...
d3kxfeb

W deszczowy dzień w Nowym Jorku

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Share
d3kxfeb
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

"W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to najnowszy film Woody'ego Allena z 2019 roku, który przez dwa lata czekał na dystrybucję. Było to związane z podejrzeniami wobec reżysera dotyczącymi gwałtu na nieletniej. Film "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" ostatecznie pojawi się w kinach. Wśród aktorów, którzy w nim wystąpili, znaleźli się Timothee Chalamet, Elle Fanning, Selena Gomez, Jude Law i Liev Schreiber.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku – opis fabuły

Akcja komedii "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" rozgrywa się podobnie jak inne filmy Woody'ego Allena w Nowym Jorku. Gatsby i Ashleigh to zakochana para, która przyjeżdża na Manhattan.

Dziewczyna ma przeprowadzić wywiad ze słynnym reżyserem. Podczas rozmowy dowiaduje się, że mężczyzna ma depresję. Ashleigh postanawia mu pomóc, a zarazem zrezygnować z romantycznych spacerów po Manhattanie z ukochanym. Poznaje jednak znanego aktora, który podoba jej się o wiele bardziej niż Gatsby.

W tym czasie chłopak spotyka na ulicy dawnego znajomego, który kręci artystyczny film noir. Postanawia zaangażować Gatsby'ego. Na planie poznaje uroczą młodą aktorkę.

Film Woody'ego Allena "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to ciekawa komedia z miłością na pierwszym planie.

W deszczowy dzień w Nowym Jorku – ciekawostki

  • Reżyserem komedii "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" jest Woody Allen, który stanął za kamerą takich filmów jak: "Bierz forsę i w nogi" (1969), "Annie Hall" (1977), "Manhattan" (1979), "Purpurowa róża z Kairu" (1985), "Mężowie i żony" (1992), "Wszyscy mówią: kocham cię" (1996), "Wszystko gra" (2005), "O północy w Paryżu" (2011), "Blue Jasmine" (2013), "Śmietanka towarzyska" (2016) czy "Na karuzeli życia" (2017);
  • Zdjęcia do filmu "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" trwały od września do października 2017 roku;
  • "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" to drugi film Woody'ego Allena, w którym wystąpiła Rebecca Hall. Pierwszym był "Vicky Christina Barcelona" (2008);
  • Timothee Chalamet oświadczył, że całą gażę za swoją rolę przeznaczy na cele charytatywne. Podobnie uczyniły Selena Gomez i Rebecca Hall;
  • W 2018 roku powróciła głośna sprawa związana z Dylan Farrow, która w latach 90. oskarżyła reżysera o molestowanie seksualne. Z tego względu projekt filmu "W deszczowy dzień w Nowym Jorku" był zamrożony. Ostatecznie wejdzie do kin. Woody Allen zadecydował jednak, że zrobi sobie przerwę od świata filmu.
W deszczowy dzień w Nowym Jorku
Tytuł oryginalny

A Rainy Day in New York

Gatunek

Komedia

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

26.07.2019

Data polskiej premiery

26.07.2019

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
d3kxfeb

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kxfeb
d3kxfeb
d3kxfeb