Trwa ładowanie...
22-12-2006 22:34

Wenecja: Burza oklasków po pokazie 'The Queen'

Share
Wenecja: Burza oklasków po pokazie 'The Queen'
d2g2tgw

Zapowiadanego przez część prasy skandalu nie było - podkreślają zgodnie włoskie media informując o oczekiwanym z wielkim zainteresowaniem sobotnim prapremierowym pokazie filmu The Queen Stephena Frearsa na festiwalu w Wenecji.

Opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej, dotkniętej dramatem śmierci księżnej Diany bierze udział w konkursie o nagrodę Złotego Lwa - najwyższe wyróżnienie weneckiego festiwalu.

Na światową prapremierę przybyli na Lido wysłannicy wszystkich brytyjskich mediów, relacjonujący na co dzień wydarzenia z życia rodziny monarchini.

d2g2tgw

Rodzina królewska w naszej galerii zdjęć Pierwszą projekcję filmu zakończyła burza oklasków. Krytycy w swych relacjach wyrażają przekonanie, że reżyser oszczędził w swym dziele wszystkich, zarówno królową Elżbietę II (w tej roli Helen Mirren już uważana za faworytkę do nagrody dla najlepszej aktorki), jak i premiera Tony'ego Blaira.

Przypomina się, że o filmie, przedstawiającym tydzień od śmierci do pogrzebu księżnej Walii, krążyły rozmaite legendy; o tym, że jego twórcy prowadzili nie kończące się konsultacje z Pałacem Buckingham, by nikogo w swoim obrazie nie urazić, i tym, że rodzina królewska stanowczo odmówiła obejrzenia filmu.

Jak się podkreśla, Frears z wyjątkową życzliwością przedstawił również księcia Karola, głęboko zasmuconego śmiercią swej byłej żony. Wysokie oceny krytyka wystawiła Jamesowi Cromwellowi, odtwórcy roli księcia Filipa, męża królowej Elżbiety, jak zawsze sarkastycznego i nie przebierającego w słowach.

Za największe dotychczas wydarzenie tegorocznego 63. festiwalu w Wenecji włoska prasa uważa prapremierę pozakonkursowego filmu "World Trade Center" Olivera Stone'a. Piątkowa projekcja opowieści o tragedii 11 września 2001 roku zakończyła się długą owacją na stojąco.

Przy okazji włoskie media informują o polemice, z jaką przyjęto wypowiedź Olivera Stone'a dla jednego z portugalskich tygodników: "Gdybym mógł, zabiłbym Osamę bin Ladena własnymi rękoma".

d2g2tgw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g2tgw
d2g2tgw