Trwa ładowanie...

Zjawiskowa Jessica Chastain promuje nowy film "Pamięć"

W ramach międzynarodowej promocji "Pamięci" w reżyserii Michela Franco - Jessica Chastain pojawiła się na okładkach najnowszych wydań magazynów HARPER'S BAZAAR. Doceniony przez widzów i krytyków nowy film z niezwykle przejmującą rolą aktorki, już 22 marca trafi do polskich kin.

Materiał sponsorowany przez Galapagos Films
 Źródło: materiały partnera
d46981f
d46981f

Zdobywczyni Oscara Jessica Chastain ("Oczy Tammy Faye", "Azyl") wciela się w dramacie "Pamięć" w postać Sylvii, samotnej matki zmagającej się z traumatyczną przeszłością. Partneruje jej Peter Sarsgaard ("Obywatel Jones", "Batman") jako Saul, mężczyzna cierpiący na demencję, który odizolowany jest od świata przez rodzinę. Film pokazywany był już na prestiżowych festiwalach w Wenecji, Toronto, San Sebastian i Londynie, gdzie spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem wśród widzów i krytyków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

PAMIĘĆ - zwiastun, w kinach od 22 marca

- Trudno jest opowiadać o historiach dotyczących traumy, bolesnych doświadczeń z przeszłości. Tak wielu ludzi przeszło przez przerażające doświadczenia i znalazło sposoby, by iść naprzód. Jestem pewna, że prawie każdy zna osoby, które doświadczyły w swoim życiu bardzo mrocznych rzeczy. Przygotowując się do filmu, spędzam dużo czasu na tworzeniu historii postaci, które gram. Nawet jeśli nie ma to nic wspólnego z filmowymi scenami, tworzę tego typu opowieść, bo wtedy mogę być bliżej mojej bohaterki, mogę ją lepiej zrozumieć. To bardzo inspirujące, że Sylvia nawiązuje relację z Saulem, tak naprawdę jedyną osobą, która widzi ją wyłącznie w chwili, w której się poznają. Nie musi wyjaśniać niczego z przeszłości, kim jest, liczy się tylko to, co "tu i teraz". Uważam, że jest to niezwykle inspirujące w tej relacji - mówiła w jednym z wywiadów Jessica Chastain

 materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Jessica Chastain jest amerykańską aktorką filmową i telewizyjną. Urodziła się 24 marca 1977 roku w Sacramento w stanie Kalifornia jako Jessica Michelle Howard. Pseudonim artystyczny zapożyczyła od nazwiska panieńskiego matki. Studiowała w Juilliard School w Nowym Jorku. W 2022 roku otrzymała Oscara za rolę w filmie "Oczy Tammy Faye". Aktorka ma na swoim koncie także Złoty Glob i Critics Choice Award za film "Wróg numer jeden" oraz ponad 40 nominacji do nagród filmowych.

Materiał sponsorowany przez Galapagos Films
d46981f
d46981f