Trwa ładowanie...
d1fl6pv
Megafon.pl
Aktualności

"Zjednoczone stany miłości" na Amazonie

Już 16 stycznia w brytyjskim Amazonie pojawi się Blu-ray z najnowszym filmem Tomasza Wasilewskiego - "Zjednoczone stany miłości".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną (Materiały prasowe)
d1fl6pv

Tomasz Wasilewski wyreżyserował dzieło na podstawie własnego scenariusza. W głównych rolach występują Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska. W obsadzie znaleźli się również Tomasz Tyndyk, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra oraz Marcin Czarnik.

Światowa premiera obrazu odbyła się niemal rok temu na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z imprezy twórca wyjechał ze Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz. Później przyszły kolejne zagraniczne nagrody, a także nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (kategoria scenariusz). Film doceniono również na festiwalu w Gdyni, gdzie wygrał on w kategoriach: najlepsza reżyseria (Tomasz Wasilewski), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Dorota Kolak), najlepsza drugoplanowa rola męska (Łukasz Simlat), najlepszy montaż (Beata Walentowska) i najlepsze kostiumy (Monika Kaleta).

Akcja osadzona jest w niewielkim mieście zaraz po upadku PRL-u. Produkcja opowiada o czterech kobietach, które łączy pragnienie zmiany swojego życia. "Zjednoczone stany miłości" nie są pierwszym filmem Tomasza Wasilewskiego na międzynarodowym rynku. W Amazonie można zakupić również poprzednie dzieła reżysera, w tym "Płynące wieżowce" i "W sypialni".

d1fl6pv

Podziel się opinią

Share
d1fl6pv
d1fl6pv