Trwa ładowanie...
Megafon.pl
Aktualności

"Zjednoczone stany miłości" na Amazonie

Już 16 stycznia w brytyjskim Amazonie pojawi się Blu-ray z najnowszym filmem Tomasza Wasilewskiego - "Zjednoczone stany miłości".
Share
Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Domyślny opis zdjęcia na stronę głównąŹródło: Materiały prasowe
d1fjrhi

Tomasz Wasilewski wyreżyserował dzieło na podstawie własnego scenariusza. W głównych rolach występują Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Dorota Kolak i Julia Kijowska. W obsadzie znaleźli się również Tomasz Tyndyk, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra oraz Marcin Czarnik.

Światowa premiera obrazu odbyła się niemal rok temu na 66. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Z imprezy twórca wyjechał ze Srebrnym Niedźwiedziem za scenariusz. Później przyszły kolejne zagraniczne nagrody, a także nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej (kategoria scenariusz). Film doceniono również na festiwalu w Gdyni, gdzie wygrał on w kategoriach: najlepsza reżyseria (Tomasz Wasilewski), najlepsza drugoplanowa rola kobieca (Dorota Kolak), najlepsza drugoplanowa rola męska (Łukasz Simlat), najlepszy montaż (Beata Walentowska) i najlepsze kostiumy (Monika Kaleta).

Akcja osadzona jest w niewielkim mieście zaraz po upadku PRL-u. Produkcja opowiada o czterech kobietach, które łączy pragnienie zmiany swojego życia. "Zjednoczone stany miłości" nie są pierwszym filmem Tomasza Wasilewskiego na międzynarodowym rynku. W Amazonie można zakupić również poprzednie dzieła reżysera, w tym "Płynące wieżowce" i "W sypialni".

d1fjrhi

Podziel się opinią

Share
d1fjrhi
d1fjrhi