Facet (nie)potrzebny od zaraz - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

Zosia (Katarzyna Maciąg) rozstaje się z chłopakiem (Łukasz Garlicki) po tym, jak nakrywa go w swoim mieszkaniu z inną dziewczyną. Zdradzona, staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo. Dodatkowo sytuację świeżo upieczonej singielki komplikuje stary zakład, zgodnie z którym Zosia, uważana za typową kandydatkę na „starą pannę”, nie może przyjść samotnie na ślub Anny (Anna Czartoryska) – koleżanki z lat szkolnych. Za namową przyjaciółki – Patrycji (Joanna Kulig), postanawia odszukać facetów, którzy byli kiedyś ważni w jej życiu i sprawdzić, czy gdzieś po drodze nie przegapiła wielkiej miłości i czy któryś z „byłych” nie jest tym jedynym. Czy szczęśliwą „siódemką" okaże się uwielbiany przez studentki wykładowca Ksawery (Paweł Małaszyński), popularny aktor Tomek (Bartosz Porczyk), wzięty kompozytor Michał (Maciej Stuhr), zbuntowany romantyk Łysy (Marcel Sabat), właściciel modnego klubu Janek (Czesław Mozil) lub poznany na ostrym dyżurze przystojny lekarz (Michał Żebrowski)? Sześciu facetów i
dziewczyna, która wciąż nie znalazła prawdziwej miłości... albo ją przegapiła. A może miłość to nie wszystko?

W zrywającej z formułą typowej polskiej komedii romantycznej, nowoczesnej historii o miłości i przyjaźni, znajdziemy galerię wyrazistych i ujmujących autentyzmem portretów młodych kobiet z wielkiego miasta, które szukają swojego miejsca w świecie, stają przed trudnymi wyborami, próbują odnaleźć się w relacjach z mężczyznami, z najbliższymi i z sobą nawzajem.

Ścieżka dźwiękowa filmu to potężna dawka muzyki najciekawszych młodych polskich zespołów, znanych bywalcom wielkomiejskich klubów i sal koncertowych, wśród nich, między innymi: Mikromusic, Kamp, Paula i Karol, Ania Rusowicz, Fismoll, The Dumplings, Super Girl & Romantic Boys, Translola. W filmie usłyszymy również przebojowe piosenki w nowych, zaskakujących wykonaniach Joanny Kulig.

Tłem sercowych rozterek bohaterów komedii Weroniki Migoń jest Warszawa – tętniąca energią i kolorami metropolia, która w obiektywie kamery wielokrotnie nagrodzonego operatora Kacpra Fertacza dorównuje urodą najsłynniejszym miastom Europy. Razem z Zosią, Patrycją i Anną odwiedzimy najpopularniejsze kluby, kawiarnie i kultowe miejsca stolicy – między innymi Plac Zbawiciela, malownicze bulwary nadwiślańskie i unikalny w skali światowej designerski dom pisarza Etgara Kereta.

Tytuł oryginalny

Facet (nie)potrzebny od zaraz

Gatunek

komedia

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

14.02.2014

Czas trwania

87 min.

Obsada

Daniel Guzdek (''Inteligencik'')

Marcel Sabat (''Łysy'')

Weronika Migoń

Czesław Mozil (Janek, właściciel klubu)

Katarzyna Maciąg (Zosia)

Delfina Wilkońska (Dziewczyna w szafie)

Bartosz Porczyk (Aktor Tomek)

Michał Czarnecki

Anna Czartoryska (Anna, koleżanka Zosi)

Joanna Kulig (Patrycja, przyjaciółka Zosi)

Małgorzata Buczkowska (Żona Michała)

Anna Grycewicz (Karolina)

Paweł Małaszyński (Wykładowca Ksawery)

Jowita Budnik (Pielęgniarka)

Grażyna Błęcka-Kolska (Ciocia Emilia)

Cezary Kosiński

Krzysztof Globisz (Ojciec Zosi)

Maciej Stuhr (Kompozytor Michał)

Michał Żebrowski (Lekarz)

Łukasz Garlicki (Piotr, chłopak Zosi)

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne