Trwa ładowanie...
d26sqqa

"Indiana Jones 5": Harrison Ford na pewno powróci. Padła ważna deklaracja

Harrison Ford ma już prawie 78 lat, ale wciąż zamierza wystąpić w kolejnej części z cyklu "Indiana Jones". Data premiery jest ustalona na przyszły rok i choć nic nie wiadomo na temat fabuły, to szefowa LucasFilm nie wyobraża sobie tego filmu bez Forda z jednego prostego powodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Harrison Ford jest twarzą Indiany Jonesa od prawie 40 lat
Harrison Ford jest twarzą Indiany Jonesa od prawie 40 lat (Getty Images)
d26sqqa

Harrison Ford po raz ostatni wcielał się w Indianę Jonesa w "Królestwie kryształowej czaszki" w 2008 r. Miał wtedy 66 lat i później żartował, że chciałby jeszcze zagrać poszukiwacza skarbów – byle przed osiemdziesiątką. Wszystko wskazuje na to, że dopnie swego i film trafi do kin kilka dni przed jego 79. urodzinami. Dlaczego jednak możemy być pewni obecności Forda w kolejnym "Indianie Jonesie"? Bo będzie to kontynuacja, a nie reboot.

Obejrzyj zwiastun "Gwiezdne wojny: Skywalker - Odrodzenie"

Taka jasna deklaracja padła z ust Kathleen Kennedy na gali rozdania nagród BAFTA. Szefowa LucasFilmu zapytana przez BBC o "Indiana Jones 5" powiedziała wprost, że trwają prace nad scenariuszem, a Harrison Ford będzie zaangażowany.

d26sqqa

Niestety to jedyna pewna wiadomość na temat filmu, o którym mówi się już od 12 lat. Po premierze "Królestwa kryształowej czaszki" krążyły nieoficjalne doniesienia na temat kolejnej części, ale dopiero w 2015 r. Kennedy potwierdziła, że film rzeczywiście jest w planach wytwórni.

  Indiana Jones w 1981 i 2008 r./mat. prasowe
(Indiana Jones w 1981 i 2008 r./mat. prasowe)

Jedyne potwierdzone nazwiska zaangażowane w ten projekt to Harrison Ford i Steven Spielberg (reżyseria). Rok temu było głośno o tym, że "Indiana Jones 5" stracił scenarzystę, a pierwotny skrypt miał przenosić fabułę do… Polski. Podobno pomysł na scenariusz bazował na legendzie o "złotym pociągu", który na przełomie 1944 i 1945 r. rzekomo przewoził złoto, kosztowności, dzieła sztuki zrabowane przez Niemców, a także tajne archiwa III Rzeszy.

Transport miał wyruszyć z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha, ale nigdy nie dotarł do miejsca docelowego. Jedna z wersji wydarzeń zakłada, że pociąg został ukryty w podziemnych tunelach w Górach Sowich, jednak jego istnienie do dziś pozostaje przedmiotem legendy.

O czym będzie opowiadał "Indiana Jones 5", który ciągle nie jest znany z oficjalnym podtytułem? Przekonamy się najpóźniej 9 lipca 2021 r., bo właśnie wtedy film ma trafić do kin.

d26sqqa

Podziel się opinią

Share
d26sqqa
d26sqqa