Trwa ładowanie...
ddegpk1

Jak pies z kotem

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
ddegpk1
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Jak pies z kotem" to osobisty film Janusza Kondratiuka, który zobrazował relację ze starszym bratem, również reżyserem i scenarzystą, Andrzejem Kondratiukiem.

Jak pies z kotem – opis fabuły

Głównym bohaterem komediodramatu "Jak pies z kotem" jest reżyser filmowy Janusz, który pewnej nocy odbiera telefon całkowicie zmieniający jego dotychczasowe życie. Okazuje się bowiem, że starszy brat Janusza, Andrzej, miał udar. Jego żona, Iga, nie jest w stanie zająć się mężem, ponieważ trapią ją własne problemy. Choć Andrzej i Janusz od zawsze się spierali, to młodszy brat staje na wysokości zadania. Zaczyna opiekować się przykutym do łóżka Andrzejem.

Film "Jak pies z kotem" jest oparty na historii relacji reżysera z twórcą "Hydrozagadki" (1970). Postaci nie są przerysowane. Janusz Kondratiuk nie stara się również nakreślić laurki brata. Przedstawia historię w bardzo ciekawy sposób, wywołując jednocześnie uśmiech i smutek.

"Jak pies z kotem" to wyjątkowa historia, którą po prostu warto zobaczyć.

Jak pies z kotem – ciekawostki

  • Reżyserem filmu "Jak pies z kotem" jest Janusz Kondratiuk, który stanął za kamerą takich produkcji jak: "Jak zdobyć pieniądze, kobietę i sławę" (1969), "Dziewczyny do wzięcia" (1972), "Czy jest tu panna na wydaniu" (1976), "Głos" (1991), "Złote runo" (1996), "Noc świętego Mikołaja" (2000), "Milion dolarów" (2010);
  • Zdjęcia do filmu "Jak pies z kotem" powstawały w Warszawie i okolicach;
  • Na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Aleksandra Konieczna otrzymała statuetkę Złotego Lwa za najlepszą rolę drugoplanową damską, zaś Olgierd Łukaszewicz za najlepszą rolę drugoplanową męską. Ponadto film brał udział w konkursie głównym. Aleksandra Konieczna i Olgierd Łukaszewicz byli także nominowani do nagrody Złoty Szczeniak. Janusz Kondratiuk otrzymał nominację w kategorii 'From Poland. Konkurs Polski' na Tofifest;
  • Film został wyprodukowany przez Akson Studio.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddegpk1
ddegpk1
ddegpk1