Trwa ładowanie...
d25pdhg

Jeż Sonic

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
"Jeż Sonic", znane też jako "Sonic the Hedgehog", to komedia przygodowa w reżyserii Jeffa Fowlera. Produkcja oparta jest na serii gier wideo publikowanych przez firmę Sega i opowiada przygodę niebieskiego jeża, który porusza się z prędkością ponaddźwiękową. W filmie wystąpili między innymi Jim Carrey, James Marsden, Tika Sumpter, Natasha Rothwell oraz Neal McDonough. Głównemu bohaterowi obrazu głosu udzielił Ben Schwartz.
d25pdhg
4
2
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Jeż Sonic - opis fabuły

Fabuła filmu "Jeż Sonic" opowiada o przygodach niebieskiego, humanoidalnego jeża o imieniu Sonic, który porusza się z prędkością ponaddźwiękową. Pewnego dnia Tom Wachowski (w tej roli James Marsden), policjant działający dotąd w oddziale w San Francisco i niedawno mianowany szeryfem Green Hills w stanie Montana, wyrusza na spotkanie z głównym bohaterem. Jego celem jest pomóc niebieskiemu jeżowi o nadludzkich możliwościach tak, aby ten mógł stawić czoła Doktorowi Robotnikowi.

Sonic musi zdobyć wszystkie pierścienie i uniknąć bycia złapanym przez rząd, co okaże się trudniejsze, niż się na początku wydawało. Czy główny bohater stawi czoła swojemu arcywrogowi i kto ostatecznie okaże się zwycięzcą?

Jeż Sonic - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Jeż Sonic" jest oczywiście tytułowy Sonic, któremu głosu w angielskiej wersji produkcji udzielił Ben Schwartz. W rolę jego arcywroga, Doktora Ivo Robotnika, wcielił się Jim Carrey, natomiast w postać pomocnika niebieskiego jeża, Toma Wachowskiego, wcielił się James Marsden.

W produkcji pojawiają się również Dr. Annie Wachowski, znajomy pomocnika głównego bohatera i Burmistrz Bennington, których role odegrali odpowiednio Tika Sumpter, Adam Pally oraz Neal McDonough. Oprócz nich w obsadzie filmu "Jeż Sonic" wystąpili też między innymi Frank C. Turner, Natasha Rothwell, Riff Raff, Garry Chalk, Elfina Luk i Debs Howard.

Jeż Sonic - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Jeż Sonic" został Jeff Fowler, który pełnił wcześniej tę samą funkcję przy okazji produkcji "Gopher Broke" z 2004 roku. Odpowiadał też za animację w filmie "Gdzie mieszkają dzikie stwory". Scenariusz filmu "Jeż Sonic" stworzyli z kolei Patrick Casey, Josh Miller i Oren Uziel. Za produkcję odpowiadają Neal H. Moritz, Takeshi Ito, Mie Onishi i Toru Nakahara.

Film jest w dużej mierze odzwierciedleniem historii przedstawionej w grach z serii "Sonic the Hedgehog" firmy Sega. Muzyka z filmu "Jeż Sonic" została skomponowana przez producenta i kompozytora o pseudonimie Junkie XL, który stworzył już melodie do takich filmów jak "Deadpool", "Mad Max: Na drodze gniewu" i "Tomb Raider".

Jeż Sonic - krytyka

Fragmenty produkcji "Jeż Sonic" zostały przedstawione po raz pierwszy w grudniu 2018 roku podczas Comic Con Experience. Kilka dni później do sieci trafił plakat promujący obraz. Pierwszy trailer filmu "Jeż Sonic" pojawił się z kolei w sieci 30 kwietnia 2019 roku. Mimo wielkich oczekiwań twórców zapowiedź produkcji spotkała się z dużą krytyką, w szczególności w odniesieniu do sylwetki głównego bohatera. Design niebieskiego jeża był oceniony tak negatywnie, że nawet byli pracownicy firmy Sonic Team wyrazili swoje zdziwienie po zobaczeniu zapowiedzi filmu.

Sylwetka Sonica z filmu "Jeż Sonic" szybko stała się obiektem wielu memów i kpin ze strony internautów, głównie z powodu nikłego podobieństwa do oryginalnej postaci i nadania mu bardziej "ludzkiej" formy. Produkcję od razu porównywano do dość dobrze przyjętego filmu "Detektyw Pikachu", przez co na twórców obrazu spadła jeszcze większa fala krytyki. Trailer filmu "Jeż Sonic" zgromadził wkrótce ponad 20 milionów wyświetleń od momentu jego opublikowania, jednak komentarze i oceny są w zdecydowanej większości negatywne. Krytyka okazała się tak duża, że twórcy zmuszeni byli przesunąć premierę filmu na późniejszy termin, aby móc poprawić design głównego bohatera.

Jeż Sonic - ciekawostki

  • Do roli Toma Wachowskiego, filmowego pomocnika Sonica, rozważani byli na początku Tom Cruise, Christian Bale, Paul Rudd, Jason Segel, Jack Black, Owen Wilson i Ed Helms. Paul Rudd prawie potwierdził swoje uczestnictwo w projekcie, jednak musiał zrezygnować z powodu zobowiązań związanych z filmem "Avengers: Endgame".
  • Zdjęcia do filmu "Jeż Sonic" powstały w Vancouver, Ladysmith, Coquitlam, Burnaby i Fanny Bay w Kanadzie, a także częściowo w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych.

Jeż Sonic - premiera

Premiera filmu "Jeż Sonic" miała mieć pierwotnie miejsce w 2018 roku, jednak w lutym wytwórnia Paramount Pictures postanowiła przesunąć go na 15 listopada 2019 roku. Następnie film miał pojawić się w kinach tydzień wcześniej, jednak po fali krytyki Jeff Fowler ogłosił, że produkcja ukaże się dopiero w lutym 2020 roku. Powodem opóźnienia była chęć poprawy sylwetki głównego bohatera, która mogłaby spowodować komercyjną porażkę produkcji. Obecna data premiery filmu "Jeż Sonic" to 14 lutego 2020 roku.

Jeż Sonic
Tytuł oryginalny

Sonic the Hedgehog

Gatunek

animacja

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

14.02.2020

Obsada

Podziel się opinią

4
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25pdhg
d25pdhg
d25pdhg