Trwa ładowanie...

Michael Douglas składa ojcu życzenia. Kirk Douglas obchodzi 103. urodziny!

Kirk Douglas obchodzi 103 urodziny! Jego syn Michael Douglas opublikował wzruszający post na swoim profilu na Instagramie.

Michael Douglas składa ojcu życzenia. Kirk Douglas obchodzi 103. urodziny!Źródło: Getty Images
d36zaoi
d36zaoi

Kirk Douglas bez wątpienia jest jedną z największych legend światowego kina. Przez wielu uznawany za ostatniego żyjącego przedstawiciela generacji wielkich aktorów pamiętających Złotą Erę Hollywood. 9 grudnia skończył 103 lata.

Kirk Douglas (właściwie Issur Danielovitch Demsky) urodził się 9 grudnia 1916 r. w Amsterdamie w stanie Nowy Jork. Jest synem żydowskich emigrantów z carskiej Rosji, którzy przyjechali do USA w 1908 r. W wieku 14 lat stwierdził, że chce zostać aktorem. Studiował język angielski na St. Lawrence University. Wkrótce otrzymał stypendium na Amerykańskiej Akademii Sztuk Dramatycznych w Nowym Jorku. Następnie odbył służbę w Amerykańskiej Marynarce Wojennej, od włączenia się USA do II wojny światowej w 1941 do jej zakończenia w 1945.

Kirk Douglas zadebiutował na wielkim ekranie w 1946 r. w "Dziwna miłość Marthy Ivers". Najbardziej znany jest z produkcji takich jak "Champion" (1949), "Piękny i zły" (1952) oraz "Pasja życia" (1956). W sumie w swoim dorobku ma 91 ról, z czego 30 filmów sam wyprodukował. Jest autorem siedmiu książek – dwóch autobiografii: "Syn śmieciarza" i "Wspinając się na górę", trzech powieści oraz dwóch książek dla dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: Michael Douglas: Dzieci uważają, że wreszcie coś osiągnąłem

Od 29 maja 1954 r. Kirk Douglas jest w związku małżeńskim ze swoją drugą żoną jest Anne Buydens. Aktor ma łącznie 4 synów, najstarszy z nich ostatecznie poszedł w ślady ojca. To właśnie za pośrednictwem swojego profilu Michael Douglas na Instagramie złożył hołd swojego tacie z okazji 103. urodzin.

d36zaoi

"Wszystkiego najlepszego tato! Jesteś żywą legendą, kochamy cię z całego serca!" - czytamy.

d36zaoi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36zaoi