Trwa ładowanie...
d23m3oq
Megafon.pl
Aktualności

"Młody papież": Paolo Sorrentino pracuje nad drugim sezonem

Paolo Sorrentino rozpoczął pracę nad drugim sezonem serialu "Młody papież", który wkrótce ma zadebiutować w Polsce na kanale HBO.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jude Law
Jude Law (Materiały prasowe)
d23m3oq

- Paolo Sorrentino pisze scenariusz - zdradził "Variety" Lorenzo Mieli, producent "Młodego papieża". - Gdy go skończy, omówimy możliwości z telewizjami Sky, HBO i Canal Plus.

Dopiero wtedy zapadnie ostateczna decyzja o kontynuacji. Jeżeli będzie pozytywna, zdjęcia powinny rozpocząć się latem 2018 roku. - Mamy nadzieję, że będziemy ten cykl kontynuować - komentuje Andrea Scrosati ze Sky Italy. - Żaden kontrakt nie został jednak jeszcze podpisany.

Przypomnijmy, że bohaterem "Młodego papieża" jest Lenny Belardo (Jude Law), który zostaje pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Przyjmuje imię Piusa XII. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

d23m3oq

Poza Jude'em Law w serialu zobaczymy Diane Keaton, która wcieli się w siostrę Mary, amerykańską zakonnicę mieszkającą w Watykanie. James Cromwell zagra kardynała Michaela Spencera, mentora Lenny'ego. Ponadto w serialu pojawią się Silvio Orlando (kardynał Voiello), Scott Shepherd (kardynał Dussolier), Cécile de France (Sofia, marketingowiec z Watykanu), Javier Cámara (kardynał Gutierrez), Ludivine Sagnier (Esther, żona jednego ze szwajcarskich gwardzistów) oraz Toni Bertorelli (kardynał Caltanissetta).

W Polsce serial będzie można oglądać w HBO. Premiera zapowiedziana została na 28 października.

d23m3oq

Podziel się opinią

Share

d23m3oq

d23m3oq