Trwa ładowanie...

"Najgorsza pierwsza dama". Aktor pokazał karykaturę Melanii

Jim Carrey nie pohamował się i w karykaturalny sposób przedstawił byłą pierwszą damę, Melanią Trump. Za to, co napisał, spotkał się z ostrą krytyką wielu internautów.

"Najgorsza pierwsza dama". Aktor pokazał karykaturę MelaniiŹródło: Getty Images
dinw5mi

Donald i Melania Trump pożegnali się z Białym Domem i wrócili na Florydę, do posiadłości Mar-a-Lago, gdzie mieszkała wcześniej rodzina miliardera. Nie brakuje komentarzy na temat tego, co teraz będzie działo się w życiu Melanii Trump. Czym zajmie się była pierwsza dama? Czy urzeczywistnią się plotki na temat tego, że chciała rozwodu z Trumpem? Pytania pozostają na razie bez odpowiedzi.

Tym czasem ostry komentarz co do przyszłości Melanii i w ogóle jej osoby przedstawił Jim Carrey - aktor, a od dłuższego czasu także artysta, który lubi szokować.

Zobacz: Miko o Jimmym Carrey’u. "Obydwoje wierzymy w rozwój duchowy i wibracje. Jest niesamowitą osobą"

Jim Carrey od jakiegoś czasu przedstawia w mediach społecznościowych satyryczne obrazy własnego autorstwa. Niektóre z nich wywołują skandale, jak stało się na przykład w przypadku grafiki dotyczącej Benito Mussoliniego. Jego wnuczka nazwała komika publicznie "draniem".

dinw5mi

Carrey, który stał do tej pory w opozycji do Trumpa i niejednokrotnie atakował go w mediach społecznościowych, postanowił namalować pożegnalny obraz Melanii Trump. Opublikował jej dość demoniczną karykaturę, a na grafice widnieje napis:

"Och, żegnaj najgorsza pierwsza damo. Mam nadzieję, że odprawa pozwoli ci sfinansować życie na mieliźnie. Dzięki za nic".

Choć w komentarzach pojawiły się opinie, że to do tej pory najlepsza praca Carey'a, większość zgodnie przyznała, że aktor posunął się za daleko. Są opinie, że grafika jest seksistowska, anty-kobieca i pełna hipokryzji, bo gwiazdor opowiada się za wartościami lewicowymi, gdzie szacunek do kobiet, walka z seksizmem i o prawa kobiet to jedna z solidnych podstaw.

dinw5mi

"Atakujesz kobietę, która nie zrobiła nic złego ani tobie, ani nikomu innemu. To przykład użycia platformy, jaką są media społecznościowe, do prześladowania. Myślę, że jesteś mądrzejszy niż to" - skomentował jeden z obserwatorów Carrey'a.

Aktor wywołał jednocześnie dyskusję o głębokich podziałach w amerykańskim społeczeństwie i o nienawiści, jaką pałają do siebie zwolennicy dwóch przeciwnych partii: Demokratów i Republikanów. "Takie grafiki tylko zaogniają konflikt" - czytamy w komentarzach. Słuszna uwaga?

dinw5mi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dinw5mi