Najlepsze filmy o Bogu

Najlepsze filmy o Bogu
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Tatiana Naklicka

"Misja" to niezwykły film o Bogu, który zdecydowanie warto zobaczyć i do którego warto wracać.

"Misja" jest pięknym obrazem z poruszającą muzyką włoskiego mistrza Ennio Morricone, którą każdy fan kina rozpozna bez trudu.

Akcja filmu rozgrywa się w połowie XVIII wieku. Hiszpania i Portugalia walczą o wpływy w Ameryce Południowej. Nie interesują ich losy rdzennych mieszkańców, Indian.

Ojciec Gabriel jest jezuitą, który przybywa do jednej z wiosek, aby zbudować nową placówkę, a tym samym wspomóc Indian. Jego pomocnikiem nieoczekiwanie zostaje Rodrigo Mendoza będący łowcą niewolników. Czy Bóg pomoże im uratować rdzennych mieszkańców przed okrutnymi najeźdźcami?

1 / 6

Milczenie (2016)

Obraz
© Materiały prasowe

"Milczenie" to film, którego fabuła rozgrywa się w XVII wieku.

Bóg, wiara, poświęcenie – "Milczenie" to jeden z tych filmów Martina Scorsese, który dzieli widzów. Obraz przedstawia losy dwóch jezuitów, ojca Sebastiao Rodriguesa i ojca Francisco Garupe. Wyruszają do pogrążonej w wojnie Japonii, aby odszukać swojego mistrza, który został mnichem buddyjskim. Dlaczego odrzucił habit? Czy jezuici w trakcie podróży nie zmienią swoich poglądów?

W filmie "Milczenie" zagrali Andrew Garfield i Adam Driver. W poszukiwanego ojca Cristovao Ferreirę wcielił się Liam Neeson.

2 / 6

Ludzie Boga (2010)

Obraz
© Youtube.com

A może realizmem przekonają was "Ludzie Boga"?

Góry Maghrebu to niebezpieczny rejon. Na jednym ze wzgórz położony jest klasztor cystersów, w którym żyje ośmiu mnichów. Pomimo grożącego im niebezpieczeństwa postanawiają wytrwać w placówce. Ich wiara w Boga jest niezwykle silna, jednak próba, na którą zostają wystawieni, może być trudniejsza do wytrwania niż oczekiwali.

"Ludzie Boga" to niezwykły film stawiający wiele pytań, jednak odpowiedzi nie powinniśmy poszukiwać na ekranie, lecz w sobie.

3 / 6

Wyspa (2006)

Obraz
© Youtube.com

"Wyspa" jest uznawana za jeden z najlepszych filmów rosyjskich. Słusznie?

"Wyspa" nie jest filmem łatwym. Rozbudowana symbolika poszczególnych scen, w tym wyspy, sprawia, że seans nie będzie dobrym wyborem na wieczór, kiedy chcemy odpocząć przy szalonej komedii.

"Wyspa" stawia pytanie o Boga i jego plan wobec ludzi na pierwszym miejscu. Głównym bohaterem filmu jest ojciec Anatoli, który jako młody chłopak zastrzelił współpasażera na łódce. Miał wtedy umrzeć, jednak został uratowany. Wstąpił na drogę wiary.

Jaki obraz Boga kreuje reżyser?

4 / 6

Faustyna (1994)

Obraz
© Youtube.com

A może docenicie biograficzny film Jerzego Łukaszewicza?

Helena Kowalska, która w klasztorze przyjęła imię Faustyna, od najmłodszych lat wiedziała, że chce zostać siostrą zakonną. Klasztorne życie rozczarowało ją, jednak wiara pozwoliła przetrwać najtrudniejsze czasy.

Siostrę Faustynę poznajemy na każdym etapie wędrówki. Razem z nią przeżywamy spotkania z Jezusem, a także historię powstania cudownego obrazu.

"Faustyna" Jerzego Łukaszewicza to ciekawy film z rewelacyjną Dorotą Segdą, która potrafiła zobrazować uczucia towarzyszące świętej w czasie jej krótkiego życia – siostra Faustyna zmarła na gruźlicę w wieku 33 lat.

5 / 6

Jasminum (2004)

Obraz
© Youtube.com

"Jasminum" idealnie wpisuje się w stylistykę tak charakterystyczną dla filmów Jana Jakuba Kolskiego.

"Jasminum" owiane jest zapachami. Czuć w tym filmie mistyczną aurę, a Bóg widoczny jest w dobrych oczach brata Zdrówko, zieleni drzew oraz twarzy niesfornej dziewczynki.

Konserwatorka przyjeżdża do klasztoru razem z córką Gienią, aby zająć się odrestaurowaniem świętego obrazu. Gospodarstwem zajmuje się brat Zdrówko. W trzech pokojach mieszkają zakonnicy o niezwykłych umiejętnościach – pachną czereśnią, czeremchą i śliwą.

Jan Jakub Kolski stworzył niezwykły obrazek pełen magii, który wywoła migotliwy uśmiech na twarzy niejednego widza w trakcie trwania seansu.

6 / 6

Bruce Wszechmogący (2003)

Obraz
© Youtube.com

Na koniec zostawiliśmy perełkę – "Bruce'a Wszechmogącego".

O filmie "Bruce wszechmogący" nie zamierzaliśmy wspominać, jednak o jednym z jego bohaterów już tak!

Morgan Freeman, który wcielił się w postać Boga, oczarował niejednego widza. Aktor ubrany na biało z uśmiechem na twarzy – to kreacja, która została zapamiętana.

Co ciekawe, popularność tej roli sprawiła, że Morgan Freeman został gospodarzem serialu "W poszukiwaniu Boga", w którym są rozważane kwestie religii oraz wcielenia Boga w różnych kulturach, a także wspólnych motywów dla wszystkich odłamów wiary.

film fabularnynajlepsze dramatydobry film
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)