Trwa ładowanie...
d3tgmgg

Nie lubił chwalić się pieniędzmi. Teraz wiadomo dlaczego

W listopadzie mija 14 lat, odkąd nie ma z nami Leona Niemczyka. Wybitnego aktora, wokół którego przez lata narosło wiele legend, mitów i niedomówień. Jedna z plotek mówiła o jego niebywałym bogactwie. A jak było naprawdę?
Share
Leon Niemczyk odszedł 14 lat temu. Latami na jego temat krążyło wiele plotek
Leon Niemczyk odszedł 14 lat temu. Latami na jego temat krążyło wiele plotekŹródło: East News
d3tgmgg

Złośliwi mówili, że nie ma polskiego filmu, w którym nie zagrał Leon Niemczyk. I jest w tym ziarnko prawdy – aktor pojawił się w ponad 500 produkcjach kinowych i telewizyjnych, polskich i zagranicznych. Rzeczach wybitnych i takich, o których słusznie zapomniano. Sam Niemczyk nigdy nie miał z tym problemu.

- Przyjmuję wszystkie propozycje, bo uważam, że ze złego epizodu, złej roli można zrobić coś dobrego. Ponadto nie ma złych ról, są tylko źli aktorzy - mówił "Filmowi".

Z czasem Niemczyk zyskał status gwiazdy i stał się najbardziej rozpoznawaną twarzą polskiego kina. Wraz ze sławą pojawiły się oczywiście plotki, które rozgrzewały głowy widzów i dziennikarzy. Plotki, dodajmy, które aktor sam podsycał i kreował w mediach.

d3tgmgg

Wpadki "Wiadomości" TVP. Sporo się ich nazbierało

Jedną z legend związaną z osobą Niemczyka była kwestia jego zarobków. Latami krążyła plotka o jego fortunie, której miał się dorobić, harując na planach kolejnych filmów i seriali.

Jednak o ile Niemczyk uwielbiał rozmawiać o kobietach, utrzymywał np., że miał 6 żon, choć jego córka twierdziła, że był żonaty tylko dwa razy, to o pieniądzach wolał milczeć. Powód był prosty – nigdy nie dorobił się wielkiej fortuny, a to, co miał, stracił na rzecz kolejnych partnerek.

- Mieszkam w domu kwaterunkowym, nie mam willi z basenem, o którą mnie posądzają, nie śpię na pieniądzach, jak się niektórym zdaje – mówił Niemczyk.

d3tgmgg

- Kobietom, z którymi się wiązałem, zależało - jak się okazywało po czasie - nie na mnie, ale na moich pieniądzach... Cóż, popełniłem wiele błędów, a za błędy trzeba płacić - twierdził w rozmowie z "Echem Dnia".

Leon Niemczyk zmarł 29 listopada 2006 r. Ostatnim filmem z jego udziałem było "Inland Empire" Davida Lyncha, które weszło na ekrany już po jego śmierci.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3tgmgg

Podziel się opinią

Share
d3tgmgg
d3tgmgg