ycipk-42q398

Nie żyje Tab Hunter. Hollywoodzki gwiazdor latami wiódł podwójne życie

Tab Hunter zmarł w wieku 86 lat. Największą popularność odnosił w czasach, kiedy w branży homoseksualizm był tematem tabu. W 2005 roku dokonał coming outu w bestsellerowej biografii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Partnerem Taba Huntera był m.in. aktor Anthony Perkins ("Psychoza")
Partnerem Taba Huntera był m.in. aktor Anthony Perkins ("Psychoza") (Materiały prasowe)
ycipk-42q398

Smutną wiadomość podał oficjalny profil aktora na Facebooku. Przyczyna śmierci nie została jeszcze podana do publicznej wiadomości.

Tab Hunter urodził się w 1931 r. jako Arthur Gelien w bardzo religijnej rodzinie. Sławę zdobył u boku Roberta Mitchuma w "Kocich śladach" z 1955 r. Dzięki rolom w "Operacji Saipan" czy "Płonących wzgórzach" szybko stał się jednym z najpopularniejszych aktorów tamtych czasów.

East News
Podziel się
ycipk-42q398

W 1956 r. jego piosenka "Young Love" trafiła na listę Billboard Hot 100. Hunter błyskawicznie awansował na idola nastolatek.

ZOBACZ TEŻ: zwiastun dokumentu "Tab Hunter Confidential"

Jako homoseksualista latami ukrywał swoją orientację, dzieląc los m.in. Rocka Hudsona. Podobnie jak on był wikłany przez studio filmowe w fikcyjny romans. Warner Bros. promowało w mediach informację o związku Huntera z aktorką Natalie Wood, aby umocnić jego pozycję amanta. Prywatnie byli tylko dobrymi przyjaciółmi.

ycipk-42q398

Partnerami młodego Huntera byli m.in. gwiazdor "Psychozy" Anthony Perkins oraz łyżwiarz figurowy Robbie Robertsonem. Później aktor związał się z producentem filmowym Allanem Glaserem. U jego boku spędził 35 lat.

Getty Images
Podziel się

Tab hunter wystąpił 76 filmach. Na dużym ekranie po raz ostatni pojawił się w 1992 r. w filmie "Dark Horse". Był również producentem i pisarzem. W 2005 r. ukazała się jego autobiografia zatytułowana "Tab Hunter Confidential: The Making of a Movie Star", w której dokonał coming outu.

ycipk-42q398

W zeszłym miesiącu ogłoszono, że romans Huntera i Perkinsa posłuży za kanwę nadchodzącego filmu. W postać Taba wcieli się Zachary Quinto, który w 2011 r. przyznał, że jest gejem.

ZOBACZ TEŻ: homo w związku hetero

ycipk-42q398
ycipk-42q398
ycipk-42q398