Trwa ładowanie...
dcvbq3o
Aktualności

Program TV na niedzielę: "Wesele", „Whiplash”, „Drive” i „22 Jump Street”

W niedzielny wieczór obejrzymy w telewizji „Whiplash”, czyli zdobywcę trzech Oscarów z 2015 roku, głośny „Drive” z Ryanem Goslingiem i „22 Jump Street”. Jakie jeszcze filmowe przeboje pojawią się na ekranach telewizorów 27 listopada?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Maciej Stuhr
Maciej Stuhr (Materiały prasowe)
dcvbq3o

*„Wesele” *

Słodko-gorzki komediodramat Wojciecha Smarzowskiego („Dom zły”, „Drogówka”, „Wołyń”) z udziałem Tamary Arciuch, Bartłomieja Topy czy Macieja Stuhra. „Wesele” to opowieść o prowincjonalnym weselu organizowanym przez małostkowego ojca panny młodej, który zrobi wszystko, aby zgromadzeni goście mieli o nim jak najlepsze zdanie. Problem polega na tym, że nie wszystko idzie zgodnie z przygotowanym przez niego scenariuszem i w pewnym momencie dochodzi do prawdziwej tragedii. Film Smarzowskiego został obsypany nagrodami i moninacjami - zdobył m.in. siedem Orłów (m.in. za najlepszy film i scenariusz) oraz pięć statuetek na Festiwalu Filmowym w Gdyni (m.in. Nagrodę dziennikarzy i Złote Lwy dla Mariana Dziędziela za najlepszą pierwszoplanową rolę męską)

„Wesele” - TVP Polonia 22:35

dcvbq3o

„Whiplash”

Historia młodego i ambitnego perkusisty (Miles Teller), który za wszelką cenę chce zostać wybitnym muzykiem jazzowym. Trafiając do zespołu kierowanego przez bezwzględnego dyrygenta (nagrodzony Oscarem J.K. Simmons) chłopak nie zdaje sobie sprawy, że podążanie za marzeniem będzie się wiązało z wylewaniem potu, krwi i wystawianiem na upokorzenie.

„Whiplash” - TV4 21:55

„Drive”

dcvbq3o

Film kultowego reżysera Nicolasa Windinga Refna („Pusher II”, „Bronson”) opowiada historię bezimiennego kierowcy (Ryan Gosling), który postanawia pomóc nowo poznanym ludziom w starciu z gangsterami. Emocjonujące, doskonale zmontowane kino, któremu daleko do taniego widowiska. „Drive” trzyma w napięciu i rozgrzewa publiczność gorączką uczuć i rykiem silników.

„Drive” - Polsat 00:20

„22 Jump Street”

Przebojowe połączenie komedii kryminalnej z kinem akcji. Historia filmu koncentruje się na dwóch oficerach policji (w rolach głównych Jonah Hill i Channing Tatum), którzy zaczynają działać pod przykrywką w szkole wyższej. Przeniknięcie do nowego otoczenia sprawia, że ich przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę. Czy studia będą dla nich prawdziwą szkołą życia?

dcvbq3o

„22 Jump Street” TVP 2 20:05

„Creed: Narodziny legendy”

Spin-off bokserskiego cyklu o przygodach Rocky'ego Balboa. Tym razem na pierwszym planie pojawia się syn dawnego rywala Rocky'ego, Apollo Creeda, który rozpoczyna bokserską karierę pod okiem mistrza sportretowanego przez Sylvestra Stallone'a. Film w reżyserii Ryana Cooglera przyniósł Stallone'owi nagrodę Złotego Globu oraz nominację do Oscara za najlepszą rolę drugoplanową.

„Creed: Narodziny legendy” - HBO2 18:45

dcvbq3o

Podziel się opinią

Share
dcvbq3o
dcvbq3o