Rekordowa sprzedaż biletów. Pobije "Diunę" w ciągu zaledwie kilku dni
W tym roku na czele kinowej listy przebojów znajduje się animacja "W głowie się nie mieści 2". Kolejne miejsce zajmuje "Diuna: Część druga", która zarobiła na całym świecie 711 mln dolarów. Według najnowszych prognoz "Deadpool & Wolverine" już w ciągu pierwszych trzech dni wyświetlania powinien zarobić połowę tej kwoty.
Oczekiwanie względem filmu z Ryanem Reynoldsem i Hugh Jackmanem są tak duże, że prognozy zaczynają się wymykać spod kontroli. Ostatnio pojawiły się nawet informacje, że w Stanach podczas premierowego weekendu ekranizacja komiksu może zarobić nawet ponad 200 mln dolarów. Z technicznego punktu wydaje się to wręcz niemożliwe.
"Deadpool & Wolverine" za oceanem wyświetlany jest w kinach z kategorią wiekową R (osoby poniżej 17. roku życia mogą go obejrzeć tylko pod opieką osoby dorosłej). Produkcje z takim ograniczeniem wiekowym nie notują na starcie wyników w granicach 200 mln dolarów. Rekord otwarcia należy do… pierwszej części "Deadpoola", która w 2016 roku podczas premierowego weekendu zgarnęła 132,4 mln dolarów.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Deadpool & Wolverine - finalny zwiastun [napisy]
Wyniki przedsprzedaży biletów zapowiadają wynik w granicach 160-170 mln dolarów w USA, co i tak będzie najlepszym rezultatem w tym roku i najlepszym w historii pośród filmów z kategorią wiekową R.
Ryan Reynolds w wywiadzie dla New York Times wprawdzie otwarcie nie zachęcał do przyprowadzania swoich dzieci na trzecią część "Deadpoola", ale wspominał: "Moja 9-latnie córka oglądała film ze mną i moją mamą, która jest już po 70. roku życia. Był to dla mnie jeden z najlepszych momentów w całym tym doświadczeniu".
Zdaniem analityków, w ciągu trzech pierwszych dni wyświetlania "Deadpool & Wolverine" zarobi na całym świecie 340-360 mln dolarów, czyli połowę sumy, jaką uzbierała w kinach "Diuna: Część druga" – najpopularniejszy film dla dorosłych widzów w tym roku. Na czele zestawienia znajduje się animacja "W głowie się nie mieści 2" z kwotą sięgającą 1,5 miliarda dolarów.
W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" mówimy szokującym "Królu Zanzibaru", który oszukał setki turystów z Polski. Jest też o epokowej zmianie w krwawym, pełnym przemocy "Rodzie smoka". Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej: