Trwa ładowanie...

"Zabawa w chowanego" idzie na rekord. Miliony wyświetleń

"Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich był najpopularniejszym polskim filmem na YouTube w 2019 r. "Zabawa w chowanego" trafiła do serwisu 16 maja i po sześciu godzinach od premiery Marek Sekielski pochwalił się pierwszym sukcesem.

Share
"Zabawa w chowanego" idzie na rekord. Miliony wyświetleńŹródło: YouTube.com
d48pym1

"Tylko nie mów nikomu" to najgłośniejszy polski dokument ostatnich lat. Udostępniony w całości w serwisie YouTube został tam wyświetlony ponad 23 mln razy, do tego doszły emisje w Telewizji WP i TVN. "Zabawa w chowanego" to druga część dziennikarskiego śledztwa braci Sekielskich, którzy odkryli mechanizmy kryjące pedofilów w sutannach. Film cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdził na Twitterze jeden z twórców.

"Milion po raz pierwszy! Licznik na YT w czasie rzeczywistym pokazuje już ponad milion wyświetleń po pierwszych 6. godzinach emisji 'Zabawy w chowanego'" – napisał Marek Sekielski.

d48pym1

Warto podkreślić, że jedno wyświetlenie na YouTube jest liczone po 30 sekundach od włączeniu filmu. Milion wyświetleń nie oznacza więc miliona widzów, ani tego, że każdy obejrzał cały dokument trwający 87 minut.

"Zabawa w chowanego" została udostępniona 16 maja o 10:00. W premierowym pokazie z możliwością komentowania na żywo brało udział ponad 150 tys. użytkowników.

Obejrzyj: Tomasz Sekielski odnosi się do zarzutu atakowania Kościoła

Przypomnijmy, że zeszłoroczny dokument "Tylko nie mów nikomu" po pierwszej dobie miał na liczniku prawie 5 mln wyświetleń i wywołał liczne reakcje gwiazd, polityków, hierarchów Kościoła. Nie inaczej jest w przypadku nowego filmu.

d48pym1

Tuż po premierze "Zabawy w chowanego" oficjalne oświadczenie wydał m.in. prymas Polski i rzecznik archidiecezji wrocławskiej, której dotyczył jeden z pobocznych wątków w dokumencie.

O filmie w długiej wideorecenzji mówił Tomasz Raczek. Głos zabrała także dziennikarka Małgorzata Domagalik, która zamieściła na Instagramie swoje zdjęcie komunijne z księdzem. I z podpisem, że ona "miała farta".

"Po obejrzeniu dokumentu braci Sekielskich wiem, że ta tragiczna i ponura 'zabawa' trwa nadal. Rozmawiajcie ze swoimi dziećmi, zadawajcie im pytania, nawet kiedy milczą. Zwłaszcza wtedy" – pisała Domagalik.

Henryk Sawka skomentował premierę "Zabawy w chowanego" rysunkiem.

Szymon Hołownia wyznał, że jest wstrząśnięty po obejrzeniu dokumentu. I nie rozumie, dlaczego rząd nie powołał jeszcze komisji ds. pedofilii.

Aktualizacja: wieczorem 17 maja drugi film braci Sekielskich o pedofilii w polskim Kościele katolickim został odtworzony 3 648 168 razy.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d48pym1

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48pym1
d48pym1