Trwa ładowanie...
d2i6yig
d2i6yig

Złoto

Najnowsze informacje
3.5
(3 głosy)
Oceń:
Złoto to polski film psychologiczny, ukazujący nam przekrój ówczesnego społeczeństwa - ze swoimi obawami, marzeniami oraz uwikłaniem w szarą rzeczywistość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2i6yig
Złoto to polski film psychologiczny, przedstawiający nam ówczesny przekrój społeczeństwa. WP Film
Złoto to polski film psychologiczny, przedstawiający nam ówczesny przekrój społeczeństwa.

Złoto - zarys fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w obrębie kombinatu energetycznego w Turowie. Film przedstawia dramat młodego chłopca - szofera znad wybrzeża, który, chcąc uniknąć odpowiedzialności, musi opuścić te strony. Los go sprowadza do kompleksu kopalń i elektrowni w okolicach Turowa.

Na miejscu poznaje Piotra (w tej roli Krzysztof Chamiec, grał też w: Kazimierz Wielki, Gwiezdny pył, Walkower, Pierwszy dzień wolności. Mężczyzna pomaga Kazikowi (zagrał go młody Władysław Kowalski, znany z filmów: Dreszcze, Podwójne życie Weroniki, Ogród Luizy, Katyń, Bogowie) dostać pracę oraz miejsce w hotelu robotniczym, lecz ten odchodzi szybko przez kłótnie ze współlokatorami. Nagle w miasteczku pojawia się człowiek, który go tropi. Chłopak przyparty do muru, postanawia uciec za granicę. Jak się jednak okazuje, młodzieniec z wybrzeża nie ma powodów do strachu – wtedy na drodze nie zabił człowieka, to był pies. Wewnętrznie ułaskawionym, szuka pracy w wyuczonym zawodzie szofera.

Złoto - podstawowe informacje

Złoto jest to obraz wyreżyserowany przez słynnego polskiego reżysera Wojciecha Hasa (zasłynął on z takich filmów, jak: Rękopis znaleziony w Saragossie, Jak być kochaną, Pożegnanie, Sanatorium pod klepsydrą, Niezwykła podróż Baltazara Kobera).

Film doskonale przedstawia panoramę ludzi, pochodzących z różnych sfer, każdy z nich ma jakiś swój pomysł na życie, albo żyje z dnia na dzień, bez zaprzątania sobie głowy marzeniami. W filmie pojawią się Geolog i Stary – charakteryzujący pokolenie poobozowe. Młode dziewczyny: Judy, Merry i Doris widzą w kombinacie szansę na wyrwanie się z marazmu małych miejscowości, z których pochodzą. Jest też grupa kopalnianych robotników oraz innych rezydentów robotniczego hotelu. Natomiast Edziu, tradycyjny żydowski muzykant, marzy o zagranicznym tournée. które miałoby przynieść mu upragnione uznanie.

d2i6yig

Podziel się opinią

Share
d2i6yig

d2i6yig
d2i6yig
d2i6yig