Trwa ładowanie...
ycipk-z5fsf6
ycipk-z5fsf6

Złoto - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Złoto to polski film psychologiczny, ukazujący nam przekrój ówczesnego społeczeństwa - ze swoimi obawami, marzeniami oraz uwikłaniem w szarą rzeczywistość.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-z5fsf6
Złoto to polski film psychologiczny, przedstawiający nam ówczesny przekrój społeczeństwa. WP Film
Podziel się

Złoto - zarys fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w obrębie kombinatu energetycznego w Turowie. Film przedstawia dramat młodego chłopca - szofera znad wybrzeża, który, chcąc uniknąć odpowiedzialności, musi opuścić te strony. Los go sprowadza do kompleksu kopalń i elektrowni w okolicach Turowa.

Na miejscu poznaje Piotra (w tej roli Krzysztof Chamiec, grał też w: Kazimierz Wielki, Gwiezdny pył, Walkower, Pierwszy dzień wolności. Mężczyzna pomaga Kazikowi (zagrał go młody Władysław Kowalski, znany z filmów: Dreszcze, Podwójne życie Weroniki, Ogród Luizy, Katyń, Bogowie) dostać pracę oraz miejsce w hotelu robotniczym, lecz ten odchodzi szybko przez kłótnie ze współlokatorami. Nagle w miasteczku pojawia się człowiek, który go tropi. Chłopak przyparty do muru, postanawia uciec za granicę. Jak się jednak okazuje, młodzieniec z wybrzeża nie ma powodów do strachu – wtedy na drodze nie zabił człowieka, to był pies. Wewnętrznie ułaskawionym, szuka pracy w wyuczonym zawodzie szofera.

ycipk-z5fsf6

Złoto - podstawowe informacje

Złoto jest to obraz wyreżyserowany przez słynnego polskiego reżysera Wojciecha Hasa (zasłynął on z takich filmów, jak: Rękopis znaleziony w Saragossie, Jak być kochaną, Pożegnanie, Sanatorium pod klepsydrą, Niezwykła podróż Baltazara Kobera).

Film doskonale przedstawia panoramę ludzi, pochodzących z różnych sfer, każdy z nich ma jakiś swój pomysł na życie, albo żyje z dnia na dzień, bez zaprzątania sobie głowy marzeniami. W filmie pojawią się Geolog i Stary – charakteryzujący pokolenie poobozowe. Młode dziewczyny: Judy, Merry i Doris widzą w kombinacie szansę na wyrwanie się z marazmu małych miejscowości, z których pochodzą. Jest też grupa kopalnianych robotników oraz innych rezydentów robotniczego hotelu. Natomiast Edziu, tradycyjny żydowski muzykant, marzy o zagranicznym tournée. które miałoby przynieść mu upragnione uznanie.

ycipk-z5fsf6

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-z5fsf6
ycipk-z5fsf6