Trwa ładowanie...

Bartosz Bielenia z prestiżowym tytułem. To jego kolejne wyróżnienie

Znakomita passa Bartosza Bieleni trwa. Aktor otrzymał prestiżowy tytuł European Shooting Star 2020.

Bartosz Bielenia z prestiżowym tytułem. To jego kolejne wyróżnienieŹródło: Materiały prasowe
dtcsdqc

Na "Boże Ciało" Jana Komasy, w którym Bielenia gra główną rolę, spadł deszcz nagród podczas festiwalu w Gdyni. Film został dostrzeżony także za granicą i zebrał entuzjastyczne recenzje. Nie jest zaskakującym więc fakt, że to właśnie "Boże Ciało" zostało naszym kandydatem do Oscara. Bartosz Bielenia zaś otrzymał m.in. nominację do Paszportu Polityki i zdobył nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Dzięki filmowi także za granicą dostrzeżono talent Bartosza Bieleni. Na pochwałach i nagrodach jednak się nie skończyło. Aktor otrzymał właśnie prestiżowy tytuł European Shooting Star. Dołączył tym samym do międzynarodowego programu prowadzonego przez European Film Promotion (EFP).

"Boże Ciało". Zobacz zwiastun filmu

Jego celem jest promowanie młodych zdolnych aktorów z krajów Europejskich. W tym roku z 28 kandydatów wybrano 10 uczestników. Obok Bieleni znaleźli się w tym gronie Martina Apostolova z Bułgarii, Pääru Oja z Estonii, Victoria Carmen Sonne Danii, Zita Hanrot z Francji, Levan Gelbakhiani z Gruzji, Jonas Dassler z Niemiec, Bilal Wahib z Niderlandów, Joana Ribeiro z Portugalii oraz Ella Rumpf ze Szwajcarii.

Oficjalne uzasadnienie jury przyznającego wyróżnienia brzmi:

"Grzesznik i święty. Diabeł i anioł. Jeśli wątpisz, że przeciwieństwa mogą spotkać się u jednego człowieka, przemyśl to jeszcze raz. Bo Bartosz Bielenia sprawi, że w to uwierzysz. Z nieskończonymi zdolnościami kroczy szaleńczymi ścieżkami rozpaczy i odkupienia. Dzięki tej hipnotyzującej obecności sprawia, że chcesz się do niego przyłączyć. W tym samym czasie na swoich ramionach dźwiga cały film. Czy da się opisać jego talent? To niemożliwe. Nazwijmy to magią".

To nie pierwszy raz, kiedy EFP docenia polskich aktorów. W poprzednich latach wyróżnieni zostali Agnieszka Grochowska, Agata Buzek, Jakub Gierszał, Mateusz Kościukiewicz, Zofia Wichłacz i Dawid Ogrodnik.

dtcsdqc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtcsdqc