Trwa ładowanie...

Nieoczekiwany hit. Takiego Netflix jeszcze nie miał

Produkcje Netfliksa zataczają coraz szersze kręgi. W tym tygodniu w gronie najpopularniejszych filmów na platformie streamingowej znalazł się obyczajowy dramat wyprodukowany w Nigerii "Glamour Girls". O tym filmie można powiedzieć, że jest to afrykańska wersja "365 dni".

"Glamour Girls" "Glamour Girls" Źródło: Materiały prasowe
d2dnvu9
d2dnvu9

W ostatnich miesiącach Netflix znalazł się w trudnym położeniu. Konkurencja przeszła do mocnej ofensywy, liczba użytkowników zaczyna (na razie powoli) maleć, zaś akcje na giełdzie gwałtownie poszły w dół. Pojawiły się informacje o redukcji kosztów i zwolnieniach. Jednak wbrew powszechnej opinii sytuacja nie jest jeszcze dramatyczna (w końcu abonament wciąż opłaca około 230 mln użytkowników). Netlflix globalnie wciąż jest zdecydowanym liderem na rynku streamingowym, a kluczową rolę odgrywają produkcje finansowane przez platformę w wielu krajach na świecie.

Lokalne produkcje Netfliksa cieszą się coraz większą popularnością. Stają się przebojami w swoich krajach, ale także potrafią osiągnąć międzynarodowy sukces. Czego najlepszym przykładem są polskie filmy. W tym tygodniu hitem stał się obraz zrealizowany w Nigerii "Glamour Girls". Afrykańska produkcja jest obecnie 4. najpopularniejszym tytułem na świecie.

"Glamour Girls" (2022) - zwiastun filmu.

"Glamour Girls" to film o historii kobiet, dla których jedyną szansą na wejście do świata bogactwa i prestiżu jest praca w luksusowej agencji towarzyskiej. Zatrudnione w niej bohaterki są gotowe na wszystko, aby tylko utrzymać styl życia, do którego przywykły. Nieograniczony dostęp do luksusu i przywilejów zostanie im jednak odebrany, gdy w filmie pojawi się wątek sensacyjny. O nigeryjskiej produkcji można powiedzieć, że jest afrykańską wersją "365 dni". Erotyczna tematyka jest mocno w tym filmie zaakcentowana, tyle, że nie ma w nim śmiałych scen. 

"Glamour Girls" w tym tygodniu stał się oczywiście przebojem numer jeden w swoim kraju. Dużą popularnością cieszy się także w innych afrykańskich państwach oraz w Ameryce Południowej. W Europie bardzo dobrze radzi sobie np. w Portugalii, Serbii, Rumunii (miejsce w Top 3). W Polsce nigeryjska produkcja furory na razie nie zrobiła, choć w środę udało jej się wskoczył do czołowej dziesiątki najpopularniejszych tytułów dnia.

Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2dnvu9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dnvu9

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj