Trwa ładowanie...

Oscary 2019. Kiedy i gdzie obejrzeć transmisję z gali rozdania Oscarów?

Kiedy odbędzie się gala Oscarów 2019? Gdzie będzie można zobaczyć transmisję w TV i online? Długo wyczekiwana gala wręczenia Oscarów 2019 już w ten weekend.

Oscary 2019. Kiedy i gdzie obejrzeć transmisję z gali rozdania Oscarów? Źródło: iStock.com
d1z4e4l

Oscary 2019 – data

Rozstrzygnięcie najważniejszego konkursu w świecie filmowym odbywa się na początku każdego roku. Statuetki Oscarów przyznawane są zawsze za osiągnięcia w roku ubiegłym. Najbliższa uroczysta gala odbędzie się już po raz 91., a podczas niej poznamy triumfatorów w 24 kategoriach. Jak zwykle pojawiajają się pewne spekulacje związane z wynikami Oscarów. Swoje typy mają zarówno znawcy filmu, jak i bukmacherzy. Jury konkursu lubi jednak robić niespodzianki.

Data przyznania Oscarów została wyznaczona na 24/25 lutego 2019 roku. Ceremonia wręczenia odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jak zapowiadają organizatorzy, tym razem ma być skrócona z 4 do 3 godzin. Uroczystość została wyreżyserowana co do sekundy. Wydarzenia w ten szczególny wieczór na scenie Dolby Theatre będą odbywać się według przygotowanego wiele miesięcy wcześniej scenariusza.

d1z4e4l

Oscary 2019 – transmisja

Transmisja Oscarów 2019 zostanie wyemitowana w telewizji, ale tylko na Canal+. Oscarowa noc rozpocznie się 24 lutego o godz. 23.30 emisją fimu dokumentalnego "Zawierucha w Hollywood" z Rafałem Zawieruchą w roli głównej. Aktor pokaże, jak wygląda wielka gala od kuchni, porozmawia z twórcami oscarowych produkcji i odkryje największe tajemnice Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Po północy (o godz. 0.30) ruszy studio oscarowe prowadzone przez Katarzynę Janowską i Błażeja Hrapkowicza. Samo rozdanie nagród zaplanowano jednak dopiero na godz. 2.00. Transmisja ceremonii potrwa do 5.00 rano.

W poniedziałek 25 lutego o godz. 21.00 na Canal+ będzie można obejrzeć skróconą relację z gali Oscarów 2019. Skrót ma być odkodowany dla wszystkich abonentów platformy nc+ oraz wybranych sieci telewizji kablowej.

Oscary 2019 online

Oscary 2019 online będą do obejrzenia również za pośrednictwem strony Amerykańskiej Akademii Filmowej. Streaming, podobnie jak w latach poprzednich, zostanie udostępniony w dniu wydarzenia. Ci, którzy zdecydują się na seans online, unikną oglądania telewizyjnych bloków reklamowych.

d1z4e4l

Nominacje do Oscarów 2019

Nominacje do Oscarów 2019 są znane od 22 stycznia. O miano najlepszego filmu powalczy 8 świetnych produkcji:

Nieoficjalnie mówi się o tym, że największe szanse na zwycięstwo mają dwa ostatnie filmy.

Wśród nominowanych do Oscara 2019 w kategorii najlepszego aktora pierwszoplanowego znaleźli się:

d1z4e4l

Po nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w tym roku sięgnąć mogą:

Statuetka Oscara 2019 może trafić również do polskich twórców. W tym roku aż trzy nominacje zdobył film "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego (najlepszy film nieanglojęzyczny, najlepsze zdjęcia, najlepszy reżyser).

Zobacz nominacje w poszczególnych kategoriach Oscarów 2019:

d1z4e4l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z4e4l