Trwa ładowanie...
d2i9b0k

Oscary 2020. Twórcy "Bożego ciała" wracają do Polski. LOT przywitał ich z honorami

Reżyser, aktorzy i producenci polskiego kandydata do Oscara po wyczerpujących miesiącach promocji filmu w USA wracają do domu. Już w samolocie z Los Angeles czekały na nich szczególne wyrazy uznania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Twórcy "Bożego ciała" na czerwonym dywanie.
Twórcy "Bożego ciała" na czerwonym dywanie. (Getty Images)
d2i9b0k

Mimo że "Boże ciało" nie zdobyło Oscara dla najlepszego filmu międzynarodowego, nikt nie odważa się nazwać tego porażką Polaków. W końcu przegrali z koreańskim "Parasite", który zdobył też nagrodę dla najlepszego filmu, prześcigając amerykańskich faworytów.

Samo wyróżnienie polskiego filmu oscarową nominacją po raz czwarty w ostatniej dekadzie jest wielkim sukcesem rodzimego rynku filmowego. Przez ostatnie 3 miesiące reżyser Jan Komasa intensywnie promował swój film w Los Angeles, co odbiło się na jego zdrowiu.

Na 92. ceremonii wręczenia Oscarów nie zabrakło też aktorów "Bożego ciała": Bartosza Bieleni, Elizy Rycembel i Tomasza Ziętka oraz producentów i dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego.

d2i9b0k

Zobacz: Oscary 2020: Jan Komasa o polityce. "Powinniśmy być razem"

Cała ekipa jest już w drodze powrotnej do Polski. W Los Angeles spotkała ich niemała niespodzianka. Na pokładzie samolotu LOT-u przyjęto ich z honorami. Przekierowano twórców do klasy biznes oraz oficjalnie pogratulowano nominacji do Oscara i podziękowano za godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej.

Załoga samolotu poprosiła reżysera Jana Komasę i odtwórcę głównej roli Bartosza Bielenię o pamiątkowe zdjęcie. Oczywiście nie odmówiono im tej przyjemności.

Załoga LOT z twórcami "Bożego ciała". WP.PL
Załoga LOT z twórcami "Bożego ciała".

Zapewne w Warszawie również zostaną uroczyście powitani przez fanów.

d2i9b0k

Podziel się opinią

Share

d2i9b0k

d2i9b0k