Trwa ładowanie...
d121l5s

"1917", "Ocaleni" i "W labiryncie" hitami tygodnia w Kinie WP Pilot

Nominowany do Oscara w 10 kategoriach najlepszy film wojenny od czasu "Szeregowca Ryana", trzymająca w napięciu produkcja o uwięzionej w zalanej jaskini drużynie piłkarskiej w Tajlandii, francuski dramat w gwiazdorskiej obsadzie oraz rzadko ostatnio widywany na ekranie Dustin Hoffman. Już od czwartku codziennie o 21:00 wielkie hity w Kinie WP Pilot.
Share
"1917" nazywany jest jednym z najlepszych filmów wojennych w historii
"1917" nazywany jest jednym z najlepszych filmów wojennych w historiiŹródło: Materiały prasowe
d121l5s

W odpowiedzi na zamknięcie kin z powodu pandemii koronawirusa platforma WP Pilot od kilkunastu dni oferuje niemal codzienne pokazy kinowych produkcji, których widzowie mogli nie zdążyć zobaczyć na wielkim ekranie. Wśród nieprzerywanych reklamami hitów, które dotychczas oglądali widzowie, wyróżnić można m.in. "Dżentelmenów", "Na noże" czy nagrodzony podwójnym Oscarem w kategorii Najlepszy film "Parasite".

W najbliższych dniach oprócz 90 kanałów telewizyjnych na stałe dostępnych w WP Pilot, codziennie o 21:00 emitowane będą kolejne godne uwagi produkcje. Spragnieni bohaterskich wyczynów na wojennym froncie widzowie będą mogli nadrobić 10-krotnie nominowany do Oscara "1917" Sama Mendesa, opartych na faktach "Ocalonych", "W labiryncie" z Dustinem Hoffmanem oraz "Prawdę" z Catherine Deneuve i Juliette Binoche.

Każdy z tych filmów można obejrzeć w ograniczonym tylko wielkością kanapy gronie za symboliczną kwotę 12,90 zł. Tyle właśnie wynosi cena biletu, w który, tak jak w tradycyjnym kinie, warto zaopatrzyć się odpowiednio wcześniej, by nie uronić ani minuty. Codziennie okazja na seans jest tylko jedna, a emitowane filmy nie powtarzają się.

d121l5s

W najnowszej ofercie Kina WP Pilot każdy znajdzie coś dla siebie.

W labiryncie (23 kwietnia)

Nastoletnia Samantha została porwana i uwięziona na piętnaście lat. Kiedy budzi się w szpitalu, niczego nie pamięta. Nikt nie wie, jak udało jej się uciec. Z pomocą policyjnego profilera, doktora Greena (Dustin Hoffman), próbuje odzyskać wspomnienia z tajemniczego labiryntu – więzienia, w którym porywacz zmuszał ją do rozwiązywania zagadek, stosując przerażający system nagród i kar.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Równocześnie sprawcę próbuje odnaleźć bezkompromisowy detektyw Bruno Genko (Toni Servillo). Potwór, który uwięził dziewczynę wciąż jest na wolności. Jedyny sposób, by złapać Człowieka z Labiryntu, to włamać się do umysłu Samanthy.

d121l5s

1917 (24 kwietnia)

"1917" to wielkie wojenne widowisko na miarę „Dunkierki” i „Szeregowca Ryana”, które przybliża nam dramatyczne losy żołnierzy na froncie jednej z najbardziej tragicznych wojen w dziejach świata. Film w reżyserii Sama Mendesa był nominowany do Oscara aż w 10 kategoriach i zdobył trzy statuetki: za fenomenalne zdjęcia, dźwięk oraz efekty specjalne.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dwaj brytyjscy szeregowcy Schofield i Perry, u schyłku Pierwszej Wojny Światowej otrzymują ogromnie ryzykowną misję, od której powodzenia zależy życie ich towarzyszy. Muszą przedrzeć się za linię wroga i przekazać rozkaz odwołujący atak, który w świetle nowych informacji nie ma najmniejszych szans powodzenia. Jeśli nie uda się wypełnić misji, niechybna śmierć czeka ponad 1600 żołnierzy, a wśród nich brata Schofielda.

d121l5s

Ocaleni (25 kwietnia)

"Ocaleni" to oparty na prawdziwej historii film, odkrywający kulisy spektakularnej i niezwykle dramatycznej akcji ratunkowej, mającej na celu uwolnienie nastolatków uwięzionych w zalanej wodą jaskini w Tajlandii. W 2018 roku na ratunek 12 chłopcom i ich nauczycielowi pospieszyły tysiące osób, a cały świat obserwował trwającą 18 dni operację.

Zawodnicy nastoletniej drużyny piłkarskiej razem z trenerem, wyruszają na zwiedzanie olbrzymiej jaskini Tham Luang położonej na północy Tajlandii. Jej podziemne korytarze ciągną się przez 10 kilometrów i są położone setki metrów pod ziemią. W pewnym momencie nadchodzi potężny monsun i deszczowa woda zalewa wejście do jaskini, a następnie topi kolejne jej odcinki.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Chłopcy wraz z trenerem zostają odcięci od świata i uwięzieni 4 kilometry pod powierzchnią. Kiedy rodziny orientują się, że nastolatkowie nie wrócili do domu, zawiadamiają odpowiednie służby. Rozpoczyna się zakrojona na szeroką skalę międzynarodowa akcja ratunkowa, w której biorą udział tysiące ludzi.

d121l5s

Prawda (26 kwietnia)

"Prawda" to najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy ("Złodziejaszki") i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscara Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier.

  Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym, jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

d121l5s

Podziel się opinią

Share
d121l5s
d121l5s