Trwa ładowanie...
d9bl069
Aktualności

''Nad życie'': Idealny film na Dzień Matki

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Nad życie'': Idealny film na Dzień Matki
d9bl069

Czy matka potrafi kochać ponad wszystko, bezwarunkowo? Ofiarować własne życie dziecku? Takie pytania stawia jeden z najpiękniejszych polskich filmów o miłości - *„Nad życie”. Przez wybory filmowej bohaterki Agaty Mróz możemy choć trochę zrozumieć naturę kobiet.*

„Od kiedy to wszystko się zaczęło, to ja w końcu czuję, że moje życie ma sens”- mówi w jednej z filmowych scen Olga Bołądź, grająca Agatę Mróz. Historię ukazaną w filmie „Nad życie” można potraktować jako pewien życiowy wzór „jako wspaniałą przypowieść - o miłości, oddaniu, harmonii i (…) o szczęściu ” - przekonuje na stronach Kobieta.pl, odtwórczyni głównej roli.

Zrozumienie decyzji Agaty początkowo nie było dla aktorki proste. Jej motywację odkryła dopiero pod koniec filmu: „Jesteśmy dzisiaj nastawieni w stu procentach na siebie, samolubni. (…) Żyjemy sami, napędzamy się sobą, swoimi problemikami (…). W Agacie, zajście w ciążę wyzwoliło jakąś siłę. Oddała swoje życie dziecku, zostawiając w nim cząstkę siebie” – dodaje Olga Bołądź na łamach Twojego Stylu.

d9bl069

Z podobnej perspektywy spogląda reżyserka – Anna Plutecka - Mesjasz, która postrzega decyzję Agaty, także jako dowód małżeńskiej miłości. „Medale, sukcesy sportowe były bardzo ważne, ale chciała czegoś więcej. Po przeszczepie już nigdy nie mogłaby zostać matką. Mówiła, że bardzo chciała dać mężowi, który był miłością jej życia, coś od siebie.” – wspominała w TVN24.

Warto zobaczyć film „Nad życie”, nie tylko po to by się wzruszyć, ale także żeby spojrzeć poza to, co na ekranie. Bo Agata dokonała tego, co najcenniejsze, potrafiła „nad własne życie postawić cudze – to ogromna sztuka, niemożliwa bez miłości” - zauważa Przewodnik Katolicki.

W filmie „Nad życie” obok Olgi Bołądźwystępują również: Michał Żebrowski, jako mąż Agaty Mróz, Danuta Stenka jako hematolog i Hanna Konarowska w roli najlepszej przyjaciółki Agaty.

„Nad życie” - już w kinach!

d9bl069

Podziel się opinią

Share

d9bl069

d9bl069