Trwa ładowanie...
dwnuyns

Potop Redivivus

Najnowsze informacje
3.3
(3 głosy)
Oceń:
3
3
dwnuyns

„Potop Redivivus” to projekt Filmoteki Narodowej, który powstał z potrzeby zaprezentowania współczesnej widowni „Potopu” na dużym i małym ekranie w doskonałej jakości i nowej, atrakcyjnej formie – bliskiej oczekiwaniom współczesnego widza. Pieczołowicie odrestaurowany film został na nowo zmontowany pod nadzorem artystycznym Jerzego Hoffmana i Jerzego Wójcika. Pod opieką reżysera powstała wersja filmu o zdynamizowanej narracji, trwająca 185 min. Montażu dokonał ceniony montażysta Marcin Kot Bastkowski, współpracownik Jerzego Hoffmana przy „Ogniem i mieczem” (nagroda za montaż na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, 1999) oraz przy filmie „1920 Bitwa Warszawska” (nominacja do Orła – Polskiej Nagrody Filmowej – za montaż, 2012), który tak mówi o pracy nad montażem: To była niesamowita przygoda. Jak usunąć ponad dwie godziny filmu tak, by nic nie stracił na wartości, by nadal porywał jak oryginał w chwili premiery? Musieliśmy usunąć pewne wątki, inne skrócić, pewne sceny wyciąć, inne przestawić, by
wszystko harmonizowało ze sobą. Miałem ogromną swobodę, ale Jerzy Hoffman nie raz mnie zaskoczył, wskazując alternatywne rozwiązania.

"Potop Redivivus" to projekt Repozytorium Cyfrowego Filmoteki Narodowej, który powstał dzięki finansowemu wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przy współudziale TVN S.A. Głównym partnerem technologicznym jest Studio Produkcyjne ORKA.

Potop Redivivus
Tytuł oryginalny

Potop Redivivus

Gatunek

historyczny, kostiumowy

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2014

Data światowej premiery

03.10.2014

Czas trwania

185 min.

Obsada

Podziel się opinią

3
3

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwnuyns
dwnuyns
dwnuyns