Trwa ładowanie...
d4d2ldo

Tower Heist: Zemsta cieciów

Najnowsze informacje
2.9
(31 głosów)
Oceń:
d4d2ldo

“Tower Heist: Zemsta cieciów”, to filmowa opowieść o grupie pracowników fizycznych, którzy oszukani przez ‘grubą rybę’ z Wall Street na własną rękę próbują wyrównać z nim rachunki. Ta grupa to zespół obsługi luksusowego apartamentowca przy Central Park zwanego ‘The Tower’, a ‘gruba ryba’ to miliarder, który zdefraudował pieniądze składane przez nich na emeryturę. Taka rażąca niesprawiedliwość musi być pomszczona – pracownicy postanawiają przeprowadzić skok, który ma im umożliwić odzyskanie skradzionych pieniędzy.

Chłopak z Queensu Josh Kovaks (Stiller) jest w tej zabawnej opowieści managerem, który od z górą dziesięć lat zarządza najbardziej luksusowym i najlepiej strzeżonym budynkiem mieszkalnym w całym Nowym Jorku. Jest specem w swoim fachu i nic nie umknie jego czujnej uwadze. W najbardziej szpanerskim apartamencie na samym szczycie budynku rezyduje potentat z Wall Street Arthur Shaw (ALAN ALDA, “Awiator”). Znajduje się co prawda w areszcie domowym za zdefraudowanie $2 miliardów dolarów powierzonych mu przez inwestorów, ale nie przeszkadza mu to pławić się w luksusie. Wśród osób dotkniętych jego machlojkami są pracownicy ‘The Tower’, których fundusze emerytalne zostały powierzone właśnie pieczy Shawa, ze znanym, opłakanym skutkiem.

Wszystko wskazuje jednak, że nieuczciwemu biznesmenowi uda się uniknąć kary, gdyż brak jest dowodów jego bezpośredniej winy, a on sam sprytnie obmyślił swoją zbrodnię doskonałą. W akcie desperacji ‘zespół’ pod kierunkiem Josha zwraca się z prośbą o pomoc do drobnego oszusta Slide’a (Murphy) planując tym samym coś niewyobrażalnego: kradzież 20 milionów dolarów, które, są przekonani, znajdują się ukryte w pilnie strzeżonym apartamencie Shawa, w którym on sam znajduje się pod czujnym okiem ekipy FBI na czele z Agentką Specjalną Claire Denham (TÉA LEONI, „Dick i Jane: Niezły ubaw” /Fun With Dick and Jane/).

Chociaż mamy do czynienia z zespołem amatorów, to jednak ci domorośli złodzieje – wśród nich concierge Charlie (CASEY AFFLECK, trylogia „Ocean’s Eleven” ), spłukany były pracownik Wall Streeter Mr Fitzhugh (MATTHEW BRODERICK, „Producenci” /The Producers/), nowy boy hotelowy Dev’Reaux (MICHAEL PEÑA, „Inwazja: Bitwa o Los Angeles” /Battle: Los Angele/s) oraz pełna energii pokojówka Odessa (GABOUREY SIDIBE, Precious) – znają budynek lepiej niż ktokolwiek inny. Jak się okazuje, pracując w nim od lat prowadzili swój własny rekonesans … nie zdając sobie sprawy z tego, że pewnego dnia ta wiedza może im się wyjątkowo przydać.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d2ldo
d4d2ldo
d4d2ldo