Najlepsze filmy oparte na faktach 2018

Najlepsze filmy oparte na faktach 2018
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Tatiana Naklicka

"Czas mroku" to jeden z najlepszych filmów opartych na faktach 2018 roku, który wszedł do polskich kin 26 stycznia 2018 roku.

Winston Churchill, w którego wciela się zdobywca Oscara za tę kreację Gary Oldman, stoi przed bardzo ważnym problemem. Może negocjować z Adolfem Hitlerem lub wypowiedzieć Niemcom otwartą wojnę.

Film "Czas mroku" to obraz o początku II wojny światowej i włączeniu się Anglii do walk.

Poza Garym Oldmanem w dramacie biograficznym zobaczymy Kristin Scott Thomas, Bena Mendelsohna czy Lily James.

1 / 10

Sobibór

Obraz
© Materiały prasowe

"Sobibór" jest koprodukcją czterech państw: Polski, Niemiec, Litwy i Rosji.

"Sobibór" to historia obozu zagłady w Sobiborze znajdującego się w województwie lubelskim. Więźniowie postanowili się zbuntować i uciec z więzienia. Do masakry doszło 14 października 1943 roku. Film relacjonuje wydarzenia poprzedzające bunt oraz sam przebieg walk.

2 / 10

303. Bitwa o Anglię (Hurricane: Squadron 303)

Obraz
© Youtube.com

Historia Dywizjonu 303 to gotowy scenariusz na film, a w 2018 roku weszły do polskich kin aż dwa filmy o tej tematyce. Pierwszy z nich to "303. Bitwa o Anglię".

"303. Bitwa o Anglię" jest efektem współpracy Polski i Wielkiej Brytanii.

W rolę Witolda Urbanowicza dowódcę Dywizjonu 303 wcielił się Marcin Dorociński. Poza nim w obsadzie filmu znaleźli się Iwan Rheon, Milo Gibson, Radosław Kaim czy Sławomir Doliniec.

3 / 10

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

Obraz
© Youtube.com

Denis Delić to kolejny reżyser, który postanowił zekranizować historię Dywizjonu 303.

"Dywizjon 303. Historia prawdziwa" ze scenariuszem Jacka Samojłowicza, Krzysztofa Burdzy i Tomasza Kępskiego to chęć przedstawienia elitarnej jednostki RAFu dowodzonej przez Witolda Urbanowicza, w którego roli obsadzono Piotra Adamczyka. Janem 'Donaldem' Zumbachem został Maciej Zakościelny, natomiast Witoldem 'Tolo' Łokuciewskim – Antoni Królikowski.

Który film lepiej odwzorowuje historię polskich lotników?

4 / 10

15:17 do Paryża (The 15:17 to Paris)

Obraz
© Youtube.com

"15:17 do Paryża" to dramat biograficzny Clinta Eastwooda, który z najdrobniejszymi detalami przedstawił historię nieudanego zamachu terrorystycznego pociągu jadącego do stolicy Francji.

Anthony Sadler, Alek Skarlatos i Spencer Stone to troje przyjaciół, którzy postanawiają udać się w podróż po Europie. Jadąc do Paryża, muszą obezwładnić terrorystę.

Clint Eastwood w dramacie "15:17 do Paryża" odmalował z najdrobniejszymi szczegółami przyjaźń łączącą mężczyzn oraz trasę pociągu Thalys nr 9364.

5 / 10

Gotti

Obraz
© Youtube.com

"Gotti" to obraz przedstawiający życie rodzinne jednego z największych mafiosów XX wieku.

Gotti trzęsie całym półświatkiem. Mafioso marzy, że władzę po nim obejmie syn, którego pragnieniem jest odcięcie się od rodziny.

Jak wygląda historia rodziny Gambinich od środka? Czy udanej charakteryzacji Johna Travolty towarzyszy wybitna kreacja Gottiego? O tym przekonamy się już 7 września.

6 / 10

Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (Loving Pablo)

Obraz
© Youtube.com

Chcecie poznać prawdziwą historię Pablo Escobara i jego ukochanej Virginii?

Pablo Escobar nie jest łatwym człowiekiem. Przekonuje się o tym kolumbijska dziennikarka Virginia Vallejo. Kolejne wywiady zbliżają ich do siebie, jednak uczucie łączące Pablo i Virginię jest bardzo skomplikowane.

W dramacie "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (Loving Pablo)", w roli bosa narkotykowego idealnie odnalazł się Javier Bardem. Towarzyszy mu wyjątkowa Penelope Cruz.

Czy tej dwójce aktorów udało się odwzorować charaktery Veroniki i Pablo?

7 / 10

The disaster artist

Obraz
© Materiały prasowe

"The room" jest najgorszym filmem świata, a "The disaster artist" jaką ma opinię?

James Franco postanowił wcielić się w aktora i reżysera, który stworzył "Obywatela Kane'a klasy B", Tommy'ego Wiseau. Na ekranie towarzyszy mu brat Dave Franco, który gra Grega Sestero.

Na planie produkcji "The disaster artist" nie mogło również zabraknąć Setha Rogena, a takżego samego twórcy "The room" – Tommy'ego Wiseau.

"The disaster artist" to wyjątkowa produkcja, której aż szkoda nie obejrzeć!

8 / 10

Kursk

Obraz
© Youtube.com

"Kursk" to film oparty na faktach. 10 sierpnia 2000 roku doszło do tragedii, która wstrząsnęła światem. Thomas Vinterberg postanowił o niej opowiedzieć w filmowy sposób.

Rosyjski okręt bojowy Kursk, który przeprowadzał ćwiczenia na morzu Barentsa, uległ wypadkowi, wskutek którego zginęło wielu marynarzy. Tylko garstka z nich przeżyła. Przez kilka dni musieli sobie sami radzić, zanim rosyjski rząd pozwolił jednostkom z Wielkiej Brytanii i Norwegii ruszyć im na ratunek.

"Kursk" to ciekawy dramat w gwiazdorskiej obsadzie, który zdecydowanie warto obejrzeć.

9 / 10

41 dni nadziei (Adrift)

Obraz
© Youtube.com

"41 dni nadziei" to kolejna oparta na faktach historia pary, która dryfowała po Pacyfiku. W rolach głównych wystąpili Shailene Woodley i Sam Claflin.

Głównymi bohaterami dramatu "41 dni nadziei" są Tami i Richard, których wielką pasją jest żegluga. Wyruszają na wymarzony rejs po Pacyfiku, jednak nie zdają sobie sprawy, na jaką próbę zostaną wystawieni. W obliczu zagrożenia będą zdani tylko na siebie!

Film "41 dni nadziei" powstał na podstawie wspomnieć spisanych przez Tami Ashcraft w książce "Tragedia na morzu". Co sądzicie o tej produkcji?

10 / 10

Pierwszy człowiek (First man)

Obraz
© Youtube.com

"Pierwszy człowiek" to nasza ostatnia propozycja filmu, który opisuje wyprawę Neila Armstronga na księżyc. W tytułowej roli odnalazł się charyzmatyczny Ryan Gosling.

Damien Chazelle w "Pierwszym człowieku" postanowił skupić się na przygotowaniach kosmonauty Neila Armstronga, który w 1969 roku stanął na księżycu. Widzowie poznają również jego trudne relacje z żoną i synami, a także traumę, którą przeżył po śmierci ukochanej córeczki.

"Pierwszy człowiek" to niezwykle piękny film z cudowną muzyką Justina Hurwitza.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)