Najlepsze thrillery 2019
16.05.2019 | aktual.: 10.07.2019 09:02
"Ciemno, prawie noc" to nowy polski thriller z 2019 roku, który powstał na podstawie nagrodzonej nagrodą NIKE powieści Joanny Bator. Realizacją filmu zajął się Borys Lankosz. Czy jednak udało mu się oddać klimat książki?
"Ciemno, prawie noc" jest mrocznym polskim thrillerem z klimatycznymi zdjęciami Marcina Koszałki, który oddał gęsty klimat książki Joanny Bator.
Do rodzinnego Wałbrzycha przyjeżdża Alicja Tabor. Dziennikarka ma opisać sprawę zaginięcia dzieci. W trakcie przeprowadzania wywiadów z rodzinami zaginionych odkrywa, że sprawa może być powiązana z jej własną historią... Czy tak jednak jest naprawdę? Kim jest tajemniczy Martin? Dlaczego wszędzie pojawiają się kociary?
Książka "Ciemno, prawie noc" ma olbrzymi filmowy potencjał. Mamy jednak wrażenie, że Borysowi Lankoszowi umknęło kilka ważnych szczegółów. Poza tym wydaje nam się, że powieść "Ciemno, prawie noc" mogłaby się idealnie sprawdzić jako serial!
A jakie jest wasze zdanie? Widzieliście thriller "Ciemno, prawie noc"? Podobał wam się ten film?
Kartoteka 64 (Journal 64)
"Kartoteka 64" to jeden z najlepszych thrillerów 2019 roku, na który warto zwrócić szczególną uwagę. Mroczny film rozgrywa się w deszczowej Kopenhadze.
"Kartoteka 64" to już czwarty film o dwóch policjantach z Departamentu Q, Carlu Morcku i Assadzie. Jeśli jesteście fanami "Kobiety w klatce" (2013), "Zabójców bażantów" (2014) i "Wybawienia" (2016), ten tytuł szczególnie was usatysfakcjonuje.
Assad chce zrezygnować z pracy w Departamencie Q, by móc dalej się rozwijać, co wywołuje konflikt między nim a zgorzkniałym Carlem. Przed nimi jednak ostatnie wspólne zadanie. W jednej z kamienic w Kopenhadze zostały odkryte trzy zmumifikowane ciała, które prowadzą policjantów do 1961 roku. Wtedy rozpoczęła się przerażająca historia dziewczyny zamkniętej w zakładzie dla trudnych pacjentek...
Jeśli chcecie poznać szczegóły makabrycznej zbrodni, warto obejrzeć thriller "Kartoteka 64", który trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty.
Glass
M. Night Shyamalan pisał scenariusz do filmu "Glass" bardzo długo. Starał się, by nowy thriller był wyjątkowy. Czy udało mu się stworzyć ciekawy obraz?
Wszystko rozpoczęło się w 2000 roku. Wtedy właśnie poznaliśmy "Niezniszczalnego", w którego wcielił się Bruce Willis. Był nietypowym superbohaterem. W jego nadludzką siłę wierzył jedynie Elijah Price nazywany panem Glassem (panem Szkiełko) ze względu na niezwykle kruche kości.
16 lat później świat kinomaniaków usłyszał o Bestii z thrillera "Split" (2016). 2019 rok miał zakończyć trylogię, pokazując walkę Davida Dunna z Bestią. Faktycznie, w filmie "Glass" wszystko zostało dopowiedziane i domknięte. Czy jednak zakończenie trylogii usatysfakcjonowało widzów? Tego nie jesteśmy pewni.
Cieszy nas fakt, że na dużym ekranie mogliśmy ponownie zobaczyć Bruce'a Willisa, Jamesa McAvoya i Samuela L. Jacksona.
Granica (Grans)
Od razu uprzedzamy, że mystery thriller "Granica" nie jest filmem dla wszystkich. To jednak wyjątkowa pozycja, o której nie mogliśmy nie wspomnieć.
"Granica" bardziej przypomina baśń niż rasowy thriller. Główna bohaterka Tina jest niezwykle brzydką kobietą, która pracuje na przystani promowej. Ma wyczulony węch pozwalający jej namierzyć ludzi próbujących przemycić różne towary.
Choć Tina pogodziła się z faktem, że bardzo trudno będzie jej spotkać właściwego człowieka akceptującego jej fizyczność, to pewnego dnia w porcie pojawia się podobny do niej mężczyzna. Celniczka nie jest w stanie "wywąchać" jego intencji, co ją bardzo intryguje. To jednak dopiero początek tej niezwykłej historii będącej połączeniem romansu i thrillera.
Film "Granica" jest bardzo naturalistyczny, dlatego nie będzie on odpowiedni dla wrażliwych widzów.
Wiedźma (Ma-nyeo)
"Wiedźma" to ciekawa propozycja na naszej liście najlepszych thrillerów 2019 pochodząca z Korei Południowej. Dlaczego nastoletnia dziewczynka jest nazywana czarownicą?
"Wiedźma" jest thrillerem z elementami gore, który przedstawia losy dziewczynki Ja-yoon. Jako 7-latka uciekła z tajemniczego rządowego ośrodka, by znaleźć schronienie na farmie dwójki architektów. Ja-yoon nie pamięta swojej przeszłości, lecz przeszłość o niej nie zapomniała.
Kiedy Ja-yoon pokazuje się w telewizji, ścigający ją od lat ludzie bez trudu ją znajdują. Dziewczynka nie jest tak bezbronna, jak jej najbliższym początkowo się wydawało. Co się stanie z Ja-yoon?
Początkowo "Wiedźma" bardziej przypomina teen drama, by rozwinąć się w pełnokrwisty thriller, dlatego nie zniechęcajcie się po pierwszych kilkunastu minutach!
Przynęta (Serenity)
"Przynęta" to ciekawy thriller w doborowej obsadzie z Matthew McConaugheyem, Anne Hathaway i Jasonem Clarke na czele, rozgrywający się na pięknej wyspie.
Baker Dill po rozstaniu z ukochaną Karen uciekł od cywilizacji. Osiadł na malowniczej wyspie, by pływać po oceanie, opiekując się fanami wędkarstwa podczas ich wypraw. Kolejne połowy nie są jednak intratne, a Baker wciąż tęskni za synem.
Pewnego dnia na wyspie pojawia się Karen w towarzystwie nowego męża Franka. Mężczyzna chciałby, by Baker towarzyszył mu w trakcie połowu. Nie zdaje sobie sprawy, że tę parę łączyło niegdyś silne uczucie. W międzyczasie Karen prosi Bakera, by zabił Franka znęcającego się nad kobietą i jej synkiem.
Fabuła "Przynęty" wydaje się dość prosta, jednak zakończenie thrillera może być zaskakujące dla wielu widzów. Z tego właśnie względu polecamy wam ten niejednoznaczny seans.
Velvet Buzzsaw
Choć w wielu rankingach "Velvet Buzzsaw" jest określany jako horror, to według nas jest to typowy thriller z kilkoma scenami, które mogą wywołać strach.
Dan Gilroy postanowił zrealizować film rozgrywający się w środowisku sztuki. Głównym bohaterem "Velvet Buzzsaw" jest znany krytyk Morf Vanderwalt często współpracujący z właścicielką jednej z galerii Rhodory Haze. Pewnego dnia jej asystentka Josephina przypadkiem trafia na niezwykłe obrazy nieznanego malarza, który nagle zmarł. Obrazy cieszą się niezwykłym zainteresowaniem wśród miłośników sztuki.
Thriller / horror "Velvet Buzzsaw" w ciekawy sposób parodiuje osoby z kręgu sztuki. Naszym zdaniem ten obraz jest niezwykle estetyczny i perfekcyjnie odegrany. Historia również jest intrygująca, dlatego polecamy wam seans w gronie znajomych.
Terapia (Die Familie)
Niemiecki thriller "Terapia" miał premierę światową w 2017 roku. Do polskich kin trafił jednak dopiero w kwietniu 2019 roku. Co sądzicie o tym tytule?
16-letnia Isabell mieszka z matką w Niemczech. Na wakacje przyjeżdżają w polskie Sudety. W górach zamiast odpoczywać uczestniczą w grupowej terapii. Podczas psychologicznych zajęć wychodzą na jaw rodzinne sekrety, a matka Isabell znika... Co zrobi dziewczyna w tych okolicznościach? Gdzie tak naprawdę znajduje się jej matka?
"Terapia" to kameralny thriller, w którym poza niemieckimi aktorami wystąpili również Polacy, w tym Mirosław Baka.
Monument
"Monument" to kolejny polski thriller znajdujący się na naszej liście. Za jego reżyserię odpowiada Jagoda Szelc, która do projektu zaangażowała studentów łódzkiej filmówki.
"Monument" nie jest filmem, o którym łatwo zapomnimy. Podobnie jak "Wieża. Jasny dzień" (2018) tej samej reżyserki porusza ważne problemy. Robi to jednak w taki sposób, że jednorazowy seans może się okazać niewystarczający.
Thriller "Monument" opowiada o studentach, Annach i Pawłach, którzy mają odbyć praktyki w tajemniczym hotelu, którego menadżerka rozdaje coraz trudniejsze do wykonania zadania. Jak poradzą sobie z nimi praktykanci? Czym tak naprawdę jest tajemniczy hotel? Chcecie poznać prawdę?
Podczas tego wyjątkowego seansu warto całkowicie skupić się na fabule, aby nie przegapić żadnego szczegółu. Nie wiemy bowiem, który z nich okaże się tym najważniejszym...
Podły, okrutny, zły (Extremely wicked, schockingly evil and vile)
Media rozpływają się nad rolą Zacka Efrona w "Podły, okrutny, zły". Wy również uważacie, że to jedna z najlepiej rozegranych przez niego postaci?
Zac Efron w thrillerze biograficznym "Podły, okrutny, zły" wcielił się w postać brutalnego mordercy Teda Bundy'ego. Reżyser Joe Berlinger stara się go jednak pokazać jako normalnego człowieka, w którym nikt na ulicy nie rozpoznałby seryjnego zabójcy.
Film stara się również nakreślić sytuację długoletniej partnerki Teda, Liz, która nie potrafiła uwierzyć, że jej ukochany mógłby dokonać tak makabrycznych zbrodni. Przez długi czas kobieta broniła go, dając mu alibi. Dowody zebrane przez prokuraturę nie pozostawiły jednak żadnych złudzeń.
"Podły, okrutny, zły" to znakomity film z 2019 roku.
Polecamy również: Najlepsze filmy z Zackiem Efronem
Pewnego razu... w Hollywood (Once upon a time... in Hollywood)
Nie możemy się doczekać sierpniowej premiery najnowszego filmu Quentina Tarantino, a wy? Jesteście ciekawi, jak reżyser poprowadził historię w obrazie "Pewnego razu... w Hollywood"?
Kryminał, thriller, dramat – tak można w trzech słowach określić najnowsze – dziewiąte – dzieło Quentina Tarantino, w którym główne role otrzymali Brad Pitt i Leonardo DiCaprio. Wcielili się w postaci aktora Ricka Daltona i jego najlepszego przyjaciela kaskadera Cliffa Bootha, którzy będą próbowali rozwiązać zagadkę śmierci żony Romana Polańskiego, Sharon Tate zamordowanej przez grupę Mansona.
W filmie "Pewnego razu... w Hollywood" w rolę słynnego polskiego reżysera wcielił się Rafał Zawierucha, nie jesteśmy jednak pewni, czy sceny z nim nie zostaną wycięte z filmu. Trzymamy jednak kciuki, że zobaczymy go na dużym ekranie.
Polecamy również: Najlepsze filmy Quentina Tarantino
Kobieta w oknie (The woman in the window)
"Kobieta w oknie" to najnowszy amerykański thriller z 2019 roku, w którym w głównej roli wystąpiła Amy Adams. Partnerują jej Gary Oldman i Julianne Moore.
"Kobieta w oknie" to ekranizacja bestsellerowej powieści A. J. Finna, w której zakochały się miliony czytelników na całym świecie. Nic dziwnego, że po dwóch latach od premiery książki powstał film.
Thriller opowiada historię Anne Fox, która nie wychodzi z domu. Całymi dniami ogląda filmy z gatunku noir lub udziela porad przez internet. Podgląda również życie sąsiadów, które niedawno sama straciła. W pewnym momencie jest świadkiem makabrycznej zbrodni. Problem polega jednak nad tym, że Anne sama nie jest pewna, czy to, co widziała, jest prawdą, czy też wytworem jej własnej wyobraźni...
The rhytm section
"The rhytm section" to ciekawy thriller szpiegowski z Blake Lively i Judem Law w rolach głównych. Zobaczmy, jak poradzą sobie jako duet.
Stephanie Patrick jest szczęśliwą żoną i matką, dopóki nie dowiaduje się, że jej rodzina zginęła w katastrofie lotniczej. Kolejna informacja, którą otrzymuje, jest jeszcze bardziej szokująca. Okazuje się bowiem, że wypadek nie był przypadkowy. Stephanie postanawia poznać prawdę dotyczącą śmierci jej najbliższych.
Thriller "The rhytm section" to dzieło Reed Morano ze scenariuszem Marka Burnella.