Trwa ładowanie...
dboxcaw

Lego: Przygoda 2

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
"Lego: Przygoda 2" to animowana komedia w reżyserii Mike'a Mitchella. Produkcja jest kontynuacją filmu "Lego: Przygoda" z 2014 roku. Opowiada historię ludzika z klocków Lego o imieniu Emmet oraz grupy jego przyjaciół, którzy po pięciu latach spokojnego życia muszą stawić czoła nowemu, ogromnemu zagrożeniu. W oryginalnej wersji językowej głosu postaciom udzielili między innymi Chris Pratt, Channing Tatum, Will Ferrell, Elizabeth Banks i Jonah Hill.
dboxcaw
Youtube.com - stopklatki
Źródło: Youtube.com - stopklatki

Lego: Przygoda 2 - opis fabuły

Fabuła filmu "Lego: Przygoda 2" opowiada historię ludzika z klocków Lego o imieniu Emmet (Chris Pratt, w polskiej wersji Piotr Bajtlik) oraz jego przyjaciół. Mija pięć lat od czasu poprzednich wydarzeń, a już wkrótce mieszkańcy Klocburga kolejny raz będą musieli stanąć w obliczu nowego, ogromnego zagrożenia. Najeźdźcy Lego Duplo z kosmosu niszczą ich dobytek w tak szybkim tempie, że mieszkańcy nie nadażąją już dłużej z odbudowywaniem. Mieszkańcy Klocburga myślą nad sposobem powstrzymania najeźdźców, jednak sytuacja jest bardzo skomplikowana.

W pewnym momencie zostają porwani przez Słodką Zadymę i jej gwiazdki i serduszka. Emmet jest jedynym z tych, którzy nie zostali porwani. Wkrótce ludzik decyduje się ocalić swoich przyjaciół i powstrzymać wrogie siły, dlatego leci swoim latającym domem na inną planetę. W drodze do celu spotyka Rexa, kosmicznego poganiacza raptorów, który chce ofiarować mu swoją pomoc. Tymczasem przyjaciele Emmeta znajdują się w pałacu królowej Wisimi, której celem jest zniszczenie całego świata Lego. Czy spełni ona swoje groźby?

Lego: Przygoda 2 - bohaterowie, obsada

Głównym bohaterem filmu "Lego: Przygoda 2" jest Emmet, któremu głosu w angielskiej wersji językowej użyczył Chris Pratt. W filmie "Lego: Przygoda 2" z polskim dubbingiem w główną postać wcielił się Piotr Bajtlik. Oprócz tego w obsadzie filmu "Lego: Przygoda 2" pojawiają się między innymi Żyleta, Lord Biznes, Kicia Rożek, Stalowobrody, Benek i Gandalf Szary, w których w oryginalnej wersji wcielili się odpowiednio Elizabeth Banks, Will Ferrell, Alison Brie, Nick Offerman, Charlie Day oraz Todd Hansen.

W filmie pojawiają się też znani i uwielbiani przez młodych superbohaterowie: Superman, Zielona Latarnia, Wonder Woman, Batman i Aquaman. Ich role odegrali kolejno Channing Tatum, Jonah Hill, Cobie Smulders, Will Arnett oraz Jason Momoa. W polskiej wersji filmu "Lego: Przygoda 2" głosu użyczyli im natomiast Stefan Pawłowski, Jan Staszczyk, Olga Omeljaniec, Krzysztof Banaszyk i Jan Aleksandrowicz-Kraśko. W filmie pojawia się też wiele postaci drugo- i trzecioplanowych, w które w Polsce wcielają się między innymi Bożena Furczyk, Aleksandra Grzelak, Wojciech Chorąży, Cezary Nowak, Paweł Szczesny, Łukasz Talik, Janusz Wituch i Karol Wróblewski.

Lego: Przygoda 2 - scenariusz, reżyseria

Reżyserem filmu "Lego: Przygoda 2" jest Mike Mitchell, który pracował wcześniej w tym samym charakterze przy okazji produkcji "Przetrwać święta", "Sky High", "Shrek Forever", "Alvin i wiewiórki 3" i "Trolle". Za produkcję odpowiadają z kolei Dan Lin, Roy Lee, Jinko Gotoh, Phil Lord oraz Christopher Miller. Dwaj ostatni z wymienionych są również autorami scenariusza, natomiast nad fabułą produkcji współpracowali z Matthew Fogelem.

"Lego: Przygoda 2" jest sequelem do poprzedniej części w serii, "Lego: Przygoda", z 2014 roku. Inspiracją do stworzenia produkcji były oczywiście ludziki z klocków Lego, które pozostają jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek wśród dzieci.

Lego: Przygoda 2 - muzyka

Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Lego: Przygoda 2" jest Mark Mothersbaugh, który stworzył wcześniej soundtrack między innymi do produkcji "Lego Ninjago: Film". Oprócz tego w produkcji znalazło się dziesięć autorskich utworów, a wiodącym utworem jest "Catchy Song" autorstwa Dillona Francisa, T-Paina i That Girl Lay Lay. Oprócz tego soundtrack do "Lego: Przygoda 2" zawierał piosenkę "Super Cool", której autorami byli Beck, Robyn i The Lonely Island. Powstało także kilka innych piosenek, które nagrywali między innymi sami aktorzy podkładający głos pod poszczególnie postacie. Muzyka z filmu "Lego: Przygoda 2" ukazała się na rynku 7 lutego 2019 roku.

Lego: Przygoda 2 - budżet, recenzje

Budżet filmu "Lego: Przygoda 2" określono na 99 milionów dolarów. Produkcja zarobiła ponad 105 milionów dolarów w samych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, natomiast w pozostałych rejonach geograficznych przyniosła ona zysk rzędu 85 milionów dolarów. W ciągu pierwszego weekendu zakładano, że film zarobi około 50 milionów, jednak ostatecznie zadebiutował on na liście box office z wynikiem niewiele ponad 34 milionów dolarów.

Recenzje filmu "Lego: Przygoda 2" okazały się pozytywne dla jego twórców. W serwisie Rotten Tomatoes film uzyskał 85 proc. pozytywnych recenzji, natomiast na stronie Metacritic wystawiono mu ocenę 65/100, co wskazuje na pozytywny odzew od krytyków.

Lego: Przygoda 2 - premiera

Premiera filmu "Lego: Przygoda 2" w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 8 lutego 2019 roku. Produkcja ukazała się także dzień wcześniej w Danii. Pierwotnie film miał trafić na duży ekran 26 maja 2017 roku, jednak wstępnie przeniesiono go na 18 maja 2018 roku. Później produkcja ponownie została przesunięta, na luty 2019 roku. Polska premiera filmu "Lego: Przygoda 2" miała miejsce tego samego dnia, czyli 8 lutego 2019. Produkcja ukazała się z polskim dubbingiem.

Lego: Przygoda 2
Tytuł oryginalny

The LEGO Movie 2: The Second Part

Gatunek

animowany

Kraj produkcji

Australia, Dania, USA

Rok produkcji

2019

Data światowej premiery

08.02.2019

Data polskiej premiery

08.02.2019

Czas trwania

106 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Stefan Pawłowski - (Superman) (Superman)

Magdalena Wasylik - (Generał Zadyma) (Generał Zadyma)

Marta Dobecka - 1985-05-09 (Kicia Rożek) (Kicia Rożek)

Piotr Bajtlik - (Emmet ) (Emmet )

Ike Barinholtz - (Lex Luthor) (Lex Luthor)

Richard Ayoade - 1977-06-12 (Wafelek do lodów) (Wafelek do lodów)

Cobie Smulders - 1982-04-03 (Wonder Woman) (Wonder Woman)

Ben Schwartz - (Banarnar) (Banarnar)

Jakub Jankiewicz - (Finn) (Finn)

Chris Pratt - 1979-06-21 (Emmet) (Emmet)

Alison Brie - (Unikitty ) (Unikitty )

Jorma Taccone - 1977-03-19 (Larry Poppins) (Larry Poppins)

Sebastian Stankiewicz - (Bananiak) (Bananiak)

Jan Aleksandrowicz-Krasko - (Aquaman) (Aquaman)

Jason Momoa - 1979-08-01 (Aquaman) (Aquaman)

Wojciech Paszkowski - 1960-02-28 (Prezes Biznes / Wszechmocny z góry) (Prezes Biznes / Wszechmocny z góry)

Will Forte - (Abraham Lincoln) (Abraham Lincoln)

Channing Tatum - 1980-04-26 (Superman) (Superman)

Jonah Hill - 1983-12-20 (Zielona Latarnia) (Zielona Latarnia)

Will Arnett - (Batman) (Batman)

Nick Offerman - (Stalobrody) (Stalobrody)

Michał Szpak - 0000-00-00 (Balthazar) (Balthazar)

Krzysztof Banaszyk - (Batman) (Batman)

Elizabeth Banks - 1974-02-10 (Wyldstyle) (Wyldstyle)

Maya Rudolph - 1972-07-27 (Mama) (Mama)

Adam Bauman - (Stalowobrody) (Stalowobrody)

Charlie Day - 1976-02-09 (Benny) (Benny)

Artur Barciś - 1956-08-12 (Wafel-Wafel) (Wafel-Wafel)

Ewa Andruszkiewicz - (Żyleta) (Żyleta)

Marek Barbasiewicz - 1945-02-05 (Alfred) (Alfred)

Will Ferrell - 1967-07-16 (Prezes Biznes / Tata) (Prezes Biznes / Tata)

Ralph Fiennes - 1962-12-22 (Alfred Pennyworth) (Alfred Pennyworth)

Bruce Willis - 1955-03-19 (Bruce Willis) (Bruce Willis)

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dboxcaw
dboxcaw
dboxcaw