"Kokainowa matka chrzestna" to film o mafii, który powstał w 2017 roku, ale jego oficjalna światowa premiera miała miejsce 20 stycznia 2018 roku.
Film biograficzny "Kokainowa matka chrzestna" opowiada o jednej z najbardziej wpływowych kobiet mafii na świecie. Griselda Blanco faktycznie była królową przemytu kokainy z Kolumbii na Florydę.
Główna bohaterka filmu "Kokainowa matka chrzestna" urodziła się w Kolumbii i od najmłodszych lat mieszkała w Medellín, gdzie jako dziewczynka utrzymywała się z kradzieży, a jako nastolatka z prostytucji. Wkrótce jednak sprytna i bezwzględna wstąpiła w szeregi sławnego Kartelu z Medellín utworzonego między innymi przez Pabla Escobara. To tam zdobyła przydomek Matki Chrzestnej, Czarnej Wdowy czy Damy Mafii.
Film "Kokainowa matka chrzestna" ukazuje najważniejsze momenty z życia baronowej przemytu narkotykowego. W roli głównej zobaczyć można Catherine Zeta-Jones, za kamerą stanął natomiast Guillermo Navarro odpowiedzialny za zdjęcia do "Pacific Rim" czy "Labiryntu Fauna".
Sicario 2: Soldado (Sicario: Day of the Soldado)
Film "Sicario 2: Soldado" to sequel hitu z 2015 roku. Opowiada o walce amerykańskich agentów z meksykańskimi ugrupowaniami mafijnymi.
W filmie akcji "Sicario 2: Soldado" widz spotyka doskonale znanych mu z filmu "Sicario" bohaterów, agenta Matta Gravera i płatnego zabójcę Alejandro. Tym razem zabraknie kobiecego pierwiastka, czyli agentki Kate Macer granej przez Emily Blunt. Zapowiada się zatem prawdziwie męskie kino.
Główni bohaterowie filmu "Sicario 2: Soldado" powracają na granicę Stanów Zjednoczonych i Meksyku, gdzie mają wykonać misję ujęcia barona narkotykowego, Carlosa Reyesa. Zadanie, które miało być łatwe, wywołuje konflikt o zasięgu międzynarodowym. Lekiem na uratowanie sytuacji ma być porwanie córki barona w ramach prowokacji i zrzucenie winy na konkurencyjne ugrupowanie mafijne. Zaistniałe okoliczności obudzą w Alejandro demony przeszłości, z którymi znów będzie musiał walczyć.
"Sicario 2: Soldado" to seans pełen napięcia i mocnych scen. W rolach głównych znów Benicio del Toro i Josh Brolin.
Outsider (The Outsider)
"Outsider" to film o japońskiej mafii i byłym amerykańskim żołnierzu. Grupę przestępczą i młodego mężczyznę łączy dług wdzięczności.
Akcja dzieje się zaraz po zakończeniu II wojny światowej. Głównym bohaterem filmu "Outsider" jest Nick Lowell, który podczas konfliktu zasilał szeregi amerykańskiej armii. W wyniku jednej z porażek w bitwie zostaje wzięty do niewoli, gdzie poznaje Kiyoshi, członka japońskiej mafii – Yakuzy. To dzięki niemu Nickowi udaje się zbiec z więzienia.
Drogą wdzięczności Amerykanin postawia wstąpić do mafii i poprzez swoją działalność odwdzięczyć się byłemu współwięźniowi oraz całej organizacji. Pierwsze kroki w przestępczym świecie nie będą łatwe, ale doświadczony regułami wojennymi Nick nie spocznie na laurach.
Główną rolę w filmie "Outsider" odgrywa zdobywca Oscara Jared Leto. Za kamerą stanął natomiast Martin Zandvliet. Film został wyprodukowany dla platformy Netflix i to w jej ramach dostępny jest dla publiczności. Premiera "Outsidera" przypadła na 9 marca 2018 roku.
Kochając Pabla, nienawidząc Escobara (Loving Pablo)
Film "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" to kolejna już produkcja o największym baronie narkotykowym XX wieku, Pablo Escobarze.
Tym razem jednak opowieść pokazana jest z innej perspektywy. Główną bohaterką filmu "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" jest Virginia Vallejo, młoda, zdolna i ambitna dziennikarka, gwiazda kolumbijskiej telewizji. Pewnego dnia spotyka Pabla Escobara podczas realizacji programu o jego społecznych inicjatywach. Między tym dwojgiem ludzi coś zaczyna iskrzyć.
Łagodne oblicze społecznika i altruisty, jakie Escobar zwraca w stronę Virginii, wkrótce spochmurnieje, a kobieta dowie się więcej o nielegalnych źródłach jego zarobków, wspieraniu rewolucjonistów i wprowadzaniu terroru przez Pabla. Niestety wszystkie te niechlubne fakty nie zdołają zagasić w niej uczucia.
"Kochając Pabla, nienawidząc Escobara" to produkcja hiszpańska, dlatego nie dziwi obecność największych gwiazd rodzimego kina – Penelope Cruz i Javiera Bardem.
Kokainowy Rick (White Boy Rick)
Film "Kokainowy Rick" opowiada historię najmłodszego w historii Stanów Zjednoczonych informatora FBI i dilera narkotykowego. Opowieść ta oparta jest na faktach.
Akcja filmu "Kokainowy Rick" dzieje się na przedmieściach Detroit w latach 80. Główny bohater, Rick Wershe Jr. Jest nastolatkiem z biednej rodziny, w której przemoc i broń, w takim samym stopniu co troska ojca, są na porządku dziennym. Chłopak obraca się wśród podejrzanych typów, dlatego zostaje wypatrzony przez agentów FBI i zostaje ich informatorem.
Gdy misja dobiega końca, Rick wykorzystuje swoje znajomości i zaczyna prowadzić własną działalność, tworząc siatkę mafijną. Głównym źródłem grupy przestępczej jest obrót kokainą. Nie byłoby w tym ni dziwnego, gdyby nie fakt, że chłopak nie ma skończonych nawet 17 lat.
"Kokainowy Rick" to wciągający film akcji z Matthew McConaughey i Richiem Merritt w rolach głównych. Światowa premiera filmu odbyła się 31 sierpnia 2018 roku. Nieznana jest jeszcze data premiery w Polsce.
Gotti (2018)
Film "Gotti" to opowieść oparta na faktach. Bohaterem jest John Gotti, jeden z największych przywódców mafii w Stanach Zjednoczonych XX wieku.
Film biograficzny "Gotti" to druga już produkcja o tej postaci z mafijnego światka Ameryki. W 1996 roku powstał film o tym samym tytule ("Gotti" reż. Robert Harmon) z Armande Assante w roli głównej. Tym razem w postać Johna Gottiego wciela się John Travolta.
Główny bohater filmu "Gotti" to Amerykanin włoskiego pochodzenia, który drogą swoistego zamachu stanu staje na czele nowojorskiej mafii rodziny Gambino. W ciągu pięciu lat swoich autorytatywnych rządów zlecał morderstwa i prowokował oszustwa, również podatkowe. Ostatecznie został ujęty i skazany na dożywotnie więzienie. Film "Gotti" skupia się jednak na relacji Johna Gotti z synem, który próbuje odciąć się od świata przestępczego. Wypisanie się z tak specyficznego interesu wcale nie jest jednak takie łatwe.
Kobiety mafii
Film "Kobiety mafii" to obraz rodzimych mafijnych ugrupowań przedstawiony z perspektywy kobiet, które okazują się nie mniej twarde w tym świecie niż mężczyźni.
Główną bohaterką filmu "Kobiety mafii" jest policjantka Bela, która zostaje zwolniona ze służby po nieudanej akcji. Werbuje ją ABW i wysyła na misje incognito w środowisku przestępczym. Ma za zadanie ustalić dokładną trasę przemytu narkotyków organizowanego przez Grupę Mokotowską pod wodzą Padrino. Agentka próbuje wkupić się w łaski najważniejszych członków grupy przestępczej i zostaje kochanką jednego z nich, Cienia. Sytuacja skomplikuje się, gdy do gry w kroczy niegrzesząca inteligencją Anka, żona gangstera, wiedziona namowami ze strony Darii, tajemniczej niani. Wkrótce okaże się, że losy wszystkich bohaterek splotą się i sprawią, że gangsterska mapa Warszawy już nigdy nie będzie taka sama.
Reżyserem filmu "Kobiety mafii" jest Patryk Vega, a w głównych rolach kobiecych zobaczyć można Olgę Bołądź, Agnieszkę Dygant, Katarzynę Wernke, Aleksandrę Popławską i Julię Wieniawę.